44. kapitola

30. května 2011 v 16:58 | Maggie |  °°Friendship or love?°°

44. kapitola
Po Lilině zjištění, že je těhotná, se spousta věcí změnila. Ne všechno souviselo jen s tím, že jí pomalu ale jistě roste bříško a nálady se jí střídají jak na kolotoči. Změnilo se dění i v kouzelnickém světě. Únosy i vraždy přestaly. Bylo ticho a klid. Smrtijedi sice stále kují své pikle, stále totiž máme informace od svých špehů, že Voldemortovými rozkazy je přesycené celé podsvětí, ale přesto...Voldemort jakoby se rozhodl nechat nás aspoň chvíli v klidu žít.
Další věc, která se změnila, bylo mé stěhování k Siriusovi. Bylo na čase. Věděla jsem, že o rodiče a bratra se budu nejspíš bát už napořád, ale vzhledem k tomu, že se stejně Chris přestěhoval na univerzitní kolej a naši byli chráněni tím nejlepším možným zaklínadlem, rozhodla jsem se odejít. Často jsem domů chodila na návštěvy, kromě občasných hlídek a školení na bystrozora, kam jsme se všichni rozhodli jít, jsem měla spoustu času.
U Siriuse jsem byla zase po dlouhé době šťastná. Moje obavy se ani náhodou nevyplnily, věděla jsem, že se Siriusem bych byla schopná strávit každičký den v životě.
Ale to nebylo všechno.James samozřejmě Lily ihned požádal o ruku. To pako se nejdřív bálo, že to dělá jenom z povinnosti. S Lizzie jsme jí to pěkně ručně vysvětlily a ona se konečně začala chovat trošku normálně. Svatba byla malá, ale o to krásnější. Šla jsem Lily za svědka a Jamesovi Sirius. Remus, Lizzie, Regulus, Fredy, Angie ani Prcek samozřejmě nechyběli. Dokonce přišel i Brumbál a s ním celý učitelský sbor. Moji rodiče i Chris byli také zvaní.V tu chvíli jsem kolem sebe měla všechny, na kterých mi záleželo. Svět byl v pořádku. Moji dva nejlepší přátelé vypadali jako ti nejšťastnější lidi na světě. Věděla jsem, že přesně takhle by to bylo, kdyby Voldemort neexitoval.
Byl konec července. Lily měla pár týdnů do porodu a vypadala jako velká pomalu se pohybující koule. Ale slušelo jí to. Ještě aby ne. Opravdu čekala kluka a opravdu to měl být Harry. James souhlasil. Vlastně mu nic jinýho nezbylo, Lily prostě ví, jak na to...
Seděly jsme spolu v kavárně na Příčné, povídaly si.
"A kde se fláká Lizzie, měla tu bejt už před půl hoďkou,"lemetovala zrovna Lily a asi po desáté se dívala na hodinky. Na stolku před sebou měla velký kus čokoládového dortu a velké horké kapučíno. Volné tílko s vázáním pod prsama zvýrazňovalo její štíhlé ruce i ramena,ale jasně poukazovalo na tvorečka žíjící v jejím bříšku. Nechápala jsem, jak může pořád vypadat tak dobře, když přibrala asi 14 kilo nad svou původní váhu! Nohy, zadek i ruce vypadaly naprosto jako dřív!Vždycky, když jsme polemizovaly o možnosti mít někdy dítě, tak jsme si představovaly, jak budeme tlustý, sotva se udržíme na nohou a těhotenství pod špekama nebude ani vidět. Lily ale byla v podstatě pořád štíhlá a krásná.
"To nevim!Řeklo se, že dnešek je dámská jízda a-"přidala jsem se ke kamarádce, která mě okamžitě doplnila.
"A pánové ať si dělají, co chtějí!"
"Správně!"ukázala jsem na ní lžičkou od kapučína a důležitě kývala hlavou.
"Hele jí, už se valí!"vykřikla najednou Lily, která měla výhled na dveře kavarny.
"Nazdar, dámy!"zašklebila se na nás kamarádka a kecla si vedle nás. Bylo vedro, takže jsme na sobě všechny měly jen to nejdůležitější. Lizzie a já krátké letní šatičky a Lily tílko a šortky nad kolena. Všechno bylo fajn, prázdniny v plném proudu, Voldemort kdesi zalezlej a Sirius, James i Remus si někde užívali den volna- bez svých drahých poloviček, tedy bez nás. A my? Nám to bylo jedno, protože my! My jsme si to užívaly stejně tak.
Prokecaly jsme půlku odpoledne, stihly jsme probrat tolik věcí, ale zdaleka ne všechno. Lily si nemohla vynachválit těch devět měsíců, kdy jí v bříšku rostl další človíček. Byla nadšená z Jamese, který se o ni staral, snášel její nálady, kupoval jí spoustu sladkostí a stále jí zahrnoval láskou a nadšením z jejich nově založené rodinky.
Lizzie byla také spokojená. S Remem už delší dobu bydleli spolu. Byla pravda, že Remus byl dost znevýhodněný kvůli svému malému chlupatému problémku, nemohl si v kouzelnickém světě najít práci, kterou potřeboval, aby byl schopný platit nájem a starat se o Lizzie, tak se jednodušše vydal hledat štěstí do světa mudlovského. Tam ho samozřejmě přijali bez problémů. Někoho s jeho mozkem může odmítnout jenom předpojatej kouzelnickej blbec. Na částečný úvazek pracoval v jakési dobře prosperující firmě, kde si vydělával celkem slušně.
Na rozdíl od Lizzie s Remem jsme my se Siriusem problémy s penězmi neměli. Sirius od svého strýce zdědil nemalé mění. Slušně bychom s tím vyžili dalších dvacet let, aniž by se jediný z nás k práci přiblížil na blíž jak dvacet metrů. To ale neměnilo nic na tom, že se Sirius stejně rozhodl začít něco dělat. Jednou prohlásil, že kdyby na světě žádný Voldemort nebyl, určitě by šel během školy aspoň na částečný úvazek pracovat. A on si prostě chtěl připadat normálně, chtěl, aby svět byl normální. Nechtěl nadosmrti žít jen na půl, protože by Voldemort mohl čekat za příštím rohem. Prostě chtěl začít žít.
On i James, kterého peníze také nijak netrápily, pracovali na nějaké mudlovské stavbě. Prej si aspoň protáhnou těla. No co...Jejich problém. Já aspoň měla víc času na sebe a na drbání s Lily a Liz.
Když jsme se konečně vypotácely z kavárny bylo něco před sedmou večer a majitel nám nenápadně naznačil, že za chvíli bude zavírat, takže nám vlastně ani nic jinýho nezbylo.
Vyšly jsme ven, Lizzie zrovna vyprávěla děj nějakého vtipného filmu, takže jsme se tomu zplna hrdla smály, když jsem se rozhlídla a všimla jsem si, že se Lily opírá o zeď jednoho krámku a křečovitě se drží za břicho.
"Lily!"vykřikla jsme vyděšeně a rozeběhla se k ní. Lizzie byla vedle nás během dvou vteřin.
"Co je?Co je ti?"ptala se starostlivě Liz a opatrně kamarádku podepřela.
"To-to nic, to se občas stává,"vydechla bolestně Lily a opatrně se napřímila. "Už je to dobrý."
Sotva to dořekla, tak se zarazila.
"Ou!"vydechla a já mohla jenom sledovat, jak jí šortky moknou, jakoby spadla do rybníka.
"Proboha!"vykřikla Lizzie vyděšeně.
"Lily!Vždyť ty rodíš!"zakřičela jsem skoro hystericky. "Honem, musíš si lehnout!Když budeš chodit nebo stát, tak se dítě může oddělit, lehni!"začala jsem jí okamžitě dávat pokyny. Všimla jsme si, jak se na mě obě překvapeně podívaly.
"No co, něco jsem si o tom zjišťovala, no,"rozhodila jsem rukama. Lily už na nějaký další vysvětlení nečekala a opatrně si lehla na nejbližší lavičku.
"Jdu pro auto, ty tady s ní zůstaň!"vykřikla Lizzie, bylo mi jasný, že má strach, že by jí nakonec musela odrodit ona.
"Klíčky!"hodila jsem jí je a sklonila se k Lily.
Lizzie u nás byla během vteřiny, nedbala zákazu vjezdu, ani pěší zóny a pěkně po chodníku si to frčela přímo k nám. Vyběhla s auta, společnými silami jsme Lily dovedly až do auta a pak se vydaly směr nemocnice.
"Jeď k Mungovi!"přesvědčovala jsem Liz, když jsem si všimla, že přejela odbočku, kterou přejet neměla!
"Do mudlovský je to blíž!"hádala se se mnou zapáleně.
"Co když jim tam to dítě začne levitovat?"nedala jsem se.
"Tak jim pak vymažeme paměť, no,"Lizzie s tim byla rychle hotová.
"To je pěkná bl-"chtěla jsem jí to pěkně vysvětlit, když v tom se ozvala Lily.
"Jeďte tam, kde to je blíž a přestaňte se hádat!A taky byste mohly zavolat Jamesoviiii-ou!"v poslední slabice se zase chytla za břicho.
"Mudlovská!Šlápni na to!"vykřikla jsem a vytáhla jsem z kabelky mobil.
Túú-túú-túú!
"Nebere mi to!"zašeptala jsem potichu směrem k Lizzie asi po desátém zazvonění. Ale asi ne dost potichu.
"Cože?!"vykřikla Lily. "Koukej se mu dovalat, Conneryová!Z tohodle se nevyvlíkne!Já ho tam CHCI!" Nechápu, kde se v tom malém, kulatém tvorovi vzalo tolik energie, aby se natáhla až k přednímu sedadlu a do ramene mi vytlačila ďolík!
"J-jo!Neboj!"vykoktala jsem. Tohodle by se lek i Voldemort!
Znovu jsem popadla mobil, ale tentokrát jsem vytočila jiný číslo.
Túú-túú-túú... No to si snad dělaj srandu! Vím, že dneska měli pánskou jízdu, ale snad se neztřískali tak, že ani nejsou schopný zvednout mobil!Vždyť je teprv půl osmý proboha!
Zrovna jsem chtěla začít na svého nespolehlivého přítele nadávat, když v tom v telefonu luplo a ozval se Siriusův hlásek: "Ahoj, zlato, copak?"
"Siriusi?Siriusi, je tam James? Potřebujeme Jamese!"
"My?"
"Lily!Jedeme do nemocnice!Rodí!"vysvětlila jsem mu netrpělivě.
"Rodí?!"vykřikl Sirius, načež se v telefonu ozval zvuk, jako když padá sklo na zem. Pak na okamžik nastalo ticho a pak to bylo jako když někdo vyhodí barák do vzduchu. Na zem nepadalo jenom sklo, ale nejspíš všechno, co bylo k Jamesovi blíž než pět metrů.
"Rodí?Lily rodí?!"vykřikoval Sirius, kterému v pozadí sekundoval James s Remem.
"Jo, koukejte se okamžitě dostavit do porodnice na Mont Street!Hned!"přikázala jsem jim a zaklapla telefon. Lizzie mezitím vjela zablokovala místo sanitkám a zastavila přímo před nemocnicí. Během okamžiku se k nám přiřítili chlapíkové s jezdícíma nosítkama, naložili Lily na ně a běželi zpátky k nemocnici. Já i Lizzie jsme jim byly v patách. Na auto blokující dalším akutním příjmům cestu jsme zrovna dvakrát nemyslely.

Trvalo to celou věčnost. James, Siri i Remus se do nemocnice dostali sotva minutku po nás. A rozhodně měli pořádný štěstí, že zrvona v tu chvíli chodbou neprocházel žádný doktor ani pacient, když se všichni tři přemístili přímo do nemocnice. Fakt nevim, jak by jsme to případnému mudlovi vysvětlovali!
"Kde je? Rodí? Už porodila? Je to kluk? Je mi podobnej?Můžu ho vidět? A kolik-?"James spustil salvu otázek hned, jak se objevil.
"Jamesi!" klidnila ho Lizzie a jen tak tak zadržovala smích.
"Jsme tady sotva pár minut, nějakou dobu potrvá, než se Harry narodí," usmála jsem se na něj.
"Ale ty bys měl jít rozhodně za ní!Slíbily jsme jí, že tě přivedeme," přidala se Liz.
"A taky nám vyhrožovala,"dodala jsem potichu a Lizzie se na mě zašklebila.
"Jo, to taky, tak padej!"postrčila James, který vypadal, že nás začal vnímat teprve, když ho Lizzie strčila do dveří sesterny a vysvětlila sestrám, že James je otec.
"Ale jistě, jistě. Tady máte plášť, ten si oblékněte. Tak. Slečno, asi pánovi trochu pomocte," otočila se sestřička na Lizzie, když se James marně pokoušel nasoukat do pláště a nebyl ani schopný se trefit rukou do rukávu.
"Je to od vás statečné, že chcete dobrovolně k porodu. Většina tatínku z toho mají strach a ani párem koní by je tam nikdo nedostal,"švitořila sestřička, zatímco desinfikovala Jamesovi ruce.
" Někteří z nich i omdlí. Doktoři mají potom víc práce s nimi než s maminkou a dítěte," přidala se i druhá sestra se smíchem a naprosto ignorovala Jamesův bledý obličej i to, jak se mu strachy klepou ruce.
"Vaše žena bude mít radost, až vás uvidí!"
"Když já-" James se konečně zmohl na odpor, ale bylo mu to prd platný, protože zrovna v tu chvíli ho sestřička strčila na sál. Vysvětlila sestře, která sledovala Lilyiny kontrakce, že to je otec a zmizela.
James po nás hodil zoufalý a vystrašený pohled, ale nakonec přešel k Lily. Ještě než se dovřely dveře, mohli jsme vidět, jak se na něj Lily otočila a v dalším přívalu křečí zakřičela:
"Za tohle můžeš tyyyy!!!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 makča makča | 30. května 2011 v 17:28 | Reagovat

Jéé další kapitolka:-) ale nějak se mi zobrazily jenom první tři odstavce:(

2 miriela miriela | Web | 19. června 2011 v 16:36 | Reagovat

ja z nej tiež vidím iba začiatok :(

3 maggien maggien | 20. června 2011 v 20:28 | Reagovat

Děkuju za upozornění, holky :) už by to mělo být v pořádku... :)

4 hp-magic-story hp-magic-story | Web | 10. července 2011 v 14:02 | Reagovat

jee super kapitola :D :D :D , kedy bude dalsia ?? :D :D aj ja začínam písať, snáď sa moje poviedky budú pačit niekomu tak velmi ako mne tie tvoje :D proste paráda :D veľa štastia pri písaní.

5 lenkafashion lenkafashion | 20. září 2011 v 13:55 | Reagovat

Lenkafashion.blog.cz hhhiui

6 lenkafashion lenkafashion | 20. září 2011 v 13:55 | Reagovat

Lenkafashion.blog.cz h

7 CHAOS CHAOS | Web | 30. června 2013 v 17:34 | Reagovat

PROSÍM DAJ MI HLAS: CHAOS
http://best-story-1d-jb.blog.cz/1306/sutaz-o-najlepsi-blog-1-kolo

8 Noc Noc | 21. ledna 2016 v 10:48 | Reagovat

to je pruda sem upír a tohle všechno je na mně moc přestanete ty to stry vydávat

9 WaclawJ WaclawJ | E-mail | 17. ledna 2017 v 17:17 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na maggien.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama