XII. kapitolka

22. února 2008 v 16:54 | maggie |  °°Friendship or love?°°
Ahojky, lidišššky...:)
tak vkládam další kapču a doufám, že se vám bude líbit...je tam takovej menší zvrat a...no...sice jsem to takhle na začátku týhle povídky neplánovala, ale teď jsem si prostě nemohla pomoct...:D
já vím, že těm, co četli HP6 to bude něco připomínat, ale....mno...historie se hold opakuje, no...:))
tak si to užijte a opravdu moooooc vás prosííííím....KOMENTÍKY!!!:)všichni!!!A BEZ VYJÍMEK!!:))
Jo a....strašně moc děkuju za komenty u obrazu... :)a ještě medee bych chtěla vzkázat, že jak jsi mi tady psala, že máš ráda Snapea, tak ti asi udělám radost, protože u obrazu bude jednou z hlavní postav....hlavně v prvních kapitolkách...:))
tak už nebudu otravovat...mějte se klááááásně...:))
maggie

***
"Ahojky, Liz,"pozdravila jsem vesele hnědovlasou dívku.
Právě jsem seděla s Pobertama a Lily na snídani a všichni jsme živě diskutovali o zápasu, který nás čekal. Nebelvír vs. Zmijozel. Tyhle zápasy sou vždycky nejlepší. Hráči opravdu hrají na sto deset procent a fakt to stojí za to. Ale nejlepší na tom je, že Nebelvír vždycky vyhraje. Teda od té doby, co je chytačem Jimmy...:))
"Čauky, Kat,"usmála se na mě Lizzie McLaingová. "Ahojky!"usmála se i na ostatní. "Můžu si přisednout?"
"No jasně!Že váháš!"ujistila jsem jí a kousek se odšoupla, aby měla místo.
"Tak co?Už se těšíte na zápas?"
"No jasně!"vyhrla jsem se Siriusem unisono nadšeně.
"Bude to bezva!"ujistila jsem jí.
"Jo,"souhlasil James. "Nakopem jim zadnice!"
"Souhlasim,"přikývla Liz. "Jsme fakt v dobrý formě. Máme hold dobrýho kapitána,"zamrkala na Jimmyho a ten se usmál.
"Když je dobrej tým, tak to jde samo,"ujistil jí skromně a zakousl se do topinky.
"Kdo je vlastě letos komentátor?"nadhodila Lily a Liz jí ochotně odpověděla.
"Prý nějakej Fredy Bott. Moc ho neznám, ale lidi říkali, že chodí do Havraspáru a prej je celkem pohodovej."
"Jo, toho známe, viď, Kat?"mrkla na mě Lil a já se na ní ušklíbla. "Jsem ráda, že hlavně není ze Zmijozelu!Jako minule...To jsem fakt měla chuť mu jednu vrazit!"prohlásila a já s Jamese a Siriusem jsme se na ní překvapeně otočili. Aby jste to pochopili...Minulý rok komentoval všechny zápasy Luck Trinet, zmijozelák tělem i duší. Tehdy se hrozně navážel do nebelvírského týmu a především do Jamese. Prohlašoval, že létá tak dobře pouze proto, že si před zápasy vždycky bere lektvar štěstí. Nebelvírské to dost namíchlo a několik profesorů se to dokonce rozhodlo vyšetřit. Samozřejmě, že nic nenašli. Žádný lektvar, kromě toho na srůst kostí, protože měl ještě od minulého zápasu špatně srostlou pažní kost, nenašli. Dělali mu krevní testy a samozřejmě nic. Jamese to tehdy hrozně vytočilo, ale když byly všechny testy hotovy a zveřejněny, zmijozelským konečně sklaplo. A nejlepší na tom bylo, že ten magor předtím prohlašoval, že nikdo nemůže být tak dobrý jako Potter, protože ten v sobě má haldu steriodů, nebo co.
To si z něj potom všichni utahovali do konce roku, dokud nevyšel a James byl vyhlášený nejlepším chytačem v historii Bradavic.
"Souhlasim,"přikvla Lizzie a namazala si toas marmeládou. "Trinet byl fakt..."
"Magor?"nadhodili jsme se Siriusem najednou.
"Přesně!"ukázala na nás Liz párkem, který právě držela v ruce. Marmeláda s párkem?Zajímavá kombinace, co říkáta?:)
"Měli by jsme jít, Lizzie,"připoměl James po pár minutách a zvedl se.
"Jo, vždyť už jdu,"utrousila Liz a ještě si v rychlosti ukousla porádnej kus žvance.
"Půjdu s váma,"přidala jsem se a zvedla se. Sirius se také uráčil postavit a Rem taky. Lily vyskočila na nohy a řekla, že si skočí ještě pro nějaký oblečení do věže. Ta holka už teď vypadala jak eskymák, tak nevim, co na sebe ještě chce napatlat.
"Nechceš taky něco přinést?"otočila se na mě.
"Dyžtak jenom tu naší čapku,"mrkla jsem na kamrádku a ona se šibalsky usmála.
"Jasně, přijdu hned za váma."
"Budem ti držet místo,"slíbila jsem a vzala si od ní tažku s pár fandícíma věcičkama. Lily se zašklebila a vyběhla schody.
"Tak jdem,"probudil se Jimmy, který celou dobu sledoval Lily zamilovaným pohledem. A až po nějaké době, co Lil zmizela za rohem se konečně vrátil zpátky na zem.
Všichni jsme se vydali na famfrpálové hřiště. Šla jsem vedle Lizzie a začali jsme živě probírat pár typanů, kteří si to razili kousek od nás.
"Co ten vlevo?"zašklebila se Liz a ukázala na blonďatého borce.
"Jo, to je celkem frajer,"uznala jsem a rengenovala ho pohledem. "A fandí Nebelvíru!"poukázala jsem na červeno-zlaté barvičky zdobící jeho pěkně namakané tělo. Jako oblečení, chápete?Žádný nemravnosti se tady neprovozujou!
"Ten by stál za hřích, co?"usmála se šibalsky kamarádka.
"Naházej pár gólů, vyhraj zápas a rozraž Nottovi kebuli a možná na něj uděláš dojem,"ujistila jsem ji.
"No problémo!"rozřehtala se Liz a já se k ní přidala. Smály jsme se celou cestu a mě už opravdu začínalo bolet břicho.
Liz byla fakt skvělá kámoška. Byla to správná holka a to jak se zachovala v tý učebně mě v tom jenom utvrdilo.
"Jo, Liz,"zastavila jsem jí kousek od šaten. Kámoška se na mě otočila.
"Chtěla jsem ti poděkovat,"začala jsem. Lizzie se nechápavě zamračila. "Že jsi tehdy zkontaktovala kluky!"připomněla jsem jí.
"Ááá!"vzpomněla si. No sláva! "To nemáš vůbec zač,"ujistila mě. Najednou se tvářila strašně vážně. Žádný výtlemy se už nekonaly. "Já předtim vůbec nevěděla, co mám dělat. Bylo mi jasný, že když tam vletim, tak vám moc nepomůžu. Rozeběhla jsem se pro pomoc a po cestě jsem potkala Jamese se Siriusem. Když jsem jim řekla v jakým jste průšvihu, okamžitě vyrazili do tý učebny a řekli ať někam zmizím...Ani nevíš, jak mě štve, že jsem je poslechla...."vyvalila jsem na ní oči. Proč proboha? "Mohla jsem vám taky pomoct..."
"Ale prosim tě!"vydechla jsem a usmála se. "Nebýt tebe, tak bych si teď povídala se svatym Petrem....Opravdu!Jsem ti děsně vděčná!"Lizzie se usmála.
"Ale slyšela jsem, že Lil byla na ošetřovně."
"Jo, zasáhlo jí nějaké kouzlo, ale nic to naštěstí nebylo,"ujistila jsem ji.
"To jsem ráda!"oddechla si kámoška. "Ale musím říct, že jste jim to fakt natřeli!Sem viděla, jak potom všichni vypadali...Celkem úžo pohled, fakt!"zasmála se.
"Jo,"rozřehtala jsem se. "Stepujcí Crabbe a Gyole se jen tak nevidí!"
"Souhlas!"
"Sakra, Liz, kde jsi?"vykoukla z šaten jistá, střapatá kebule. "Pohni!Za chvíli zápas začíná!"
"Ježiš!"vyjekla Liz. " Už padam!Měj se, Kat, a nezapomeňte pořádně fandit!"
"To se můžeš spolehnout!"ušklíbla jsem se spiklenecky a Liz s pobaveným kroucením hlavy zmizela za dveřmi.
"Kde jsi prosim tě zase ztvrdla?"ušklíbl se Siri, hned jak mě zahlídl. Škelb jsem opětovala a rvala se davem k němu.
"Ále,"protáhla jsem. "Cestou jsme s Liz potkaly pár namakaných borců...Kdo by nevyužil šanci?"ušklíbla jsem se a čekala na Siriusovu reakci. Čekala jsem, že se mi začne pošklebovat, protáčet oči v sloup a tak nějak podobně, ale on místo toho do mě zavrtal pohled a když jsem se mu zadívala do očí, viděla jsem něco, co mě zmrazilo úsměv na tváři. Smutek.
Zírala jsem na Siriuse, jako kdybych ho viděla poprvé v životě. Siri po mém oznámení pouze párkrát, bez úsměvu, který mu tak sluší, přikývl, jakože chápe a pak se zadíval jinam.
Proboha, co to sním je?Vždyť i kdyby to byla pravda, tak na tom nic není...Otočila jsem se na Rema pohledem typu: 'Něco mi uniklo?', ale ten jen stejně nechápavě pokrčil rameny.
"Dělam si srandu,"promluvila jsem po chvíli váhavě. Jeho chování mě dost vyvedlo z míry. Tohle mi prostě nesedělo...Měla jsem pocit, jako že je něco špatně a nemohla jsem si pomoct. A přitom ještě před chvíli všechno bylo v poho. "Byla jsem jenom poděkovat Lizzie."
Sirius se na mě otočil. Zase se naše oči střetly a já se necítila ani o trošku jistěji. Proč jsem měla pocit, že mu tahle verze sedí líp?
"Aha,"usmál se nervózně. "A...ehm...To...Ty..Byla jsi za ní kvůli tý rvačce?"zeptal se blekotavě.
"Jo, vlastně jo,"přikývla jsem a snažila se zase nasadit normální hlas. "Ještě jsem jí za to nepoděkovala a teď byl nejvyšší čas..."
"Jasně,"zazubil se Sirius s podstatně lepší náladou.
"Tak jsem tady,"vydechla Lily vesele s náručí plnou různých blbostí, bez kterých se famfrpál ale neobejde.
"Bezva!"pochválila jsem jí. To sem ale hodná, co?:)
"Tohle je tvoje,"podala mi mojí súúúúpráááckou čepičku. Okamžitě jsem si jí narazila na palici a Sirius dostal záchvat smíchu. Nechápu proč...?
"No ty máš ránu....Přešlas k muslimům?"chechtal se a ukazoval si na mě.
"Neboj,"vložila se do toho kamarádka. "Pro tebe taky jednu máme!"podala mi další čapku a já jí narazila Sirimu na hlavu. Okamžitě se přestal smát a vyjeveně se pokoušel sundat svoji čepici. Ale to by jsme nebyly my, kdybychom s tím nepočítaly.
"Honem, Lil,"pobídla jsem ji. Nechtěly jsme přece, aby se Remus s Petrem nějak vzpouzeli, že?
"Jasně!"a už narážela čepici i Removi, který dřív než se stačil vzpamatovat, vypadal jako kašpárek s obří anténou. Stejně tak jako Petr, o kterého jsem se postarala já.
"Sakra, co to je?"vztekal se Sirius a pokoušel se to dostat dolů. Všichni, kdo byli v naší části tribun se svíjeli v nepředstavitelném záchvatu smíchu.
Ale to ještě nebylo všechno!To budou teprv čučet!:))
"To se ti nepodaří, kamaráde!"rozřehtala jsem se jeho snažení. Lily si už taky narazila čepičku.
"Tak jsme komplet!"rozpřáhla Lil ruce vesele. Všichni, kdo byli svědky našeho zasvědcení Pobertů, netrpělivě čekali, co se bude dít dál. Ovšem zápas ještě nezačal...Musí si hold počkat...:)
"Dámy a pánové!Vítám vás na prvním famfrpálovém utkání v tomto roce!"rozlehl se po celém stadionu můderátorův hlas. Jééé! Fredy Bott!Bezva klučina!Před dvěma rokama jsme spolu chodili. Je fakt hezkej a hrozně hodnej. Ale pak nám to nějak přestalo klapat, oba jsme to cítili, takže jsme se rozešli v dobrym a jsou z nás pořád kámoši. Dobrý, ne?
"Dnes hraje Nebelvír proti Zmijozelu!"vyřvával zapáleně do kouzelnického mikrofonu. "Právě přichází družstvo Nebelvíru v čele s Jamesem Pottere!!"zakřičel znovu a všichni fanoušci začali nadšeně tleskat. Ovšem to nebylo nic oproti tomu, co se stalo nám. Kloubouky se nám rozsvítily v nebelvírských barvách a vytáhly nás všechny do vzduchu do předem určené sestavy. Já s Lily jsme se řehtaly jako pominuté a kloubouky nás samy vedly. Zato pánové vypadali, že si za chvilku stříknou do kalhot. To byla prča, fakt!Vidět vyděšeného Siriuse Blacka...UNIKÁT!:D
Klobouky na našich hlavách se změnily na obrovské lví hlavy a všechny najednou hlasitě, výhružně zařvaly. Zmijozelské družstvo totiž právě přicházelo na plac.
To jste měli vidět ty jejich ksichty!!:DNott se tak vyděsil, že zakopl a plácl sebou do bláta a jedna z těch holek div neutekla ze hřiště. Účel splněn!:)Teď se jdem bavit!
Shlédla jsem dólů a pohledem zabloudila k nebelvírským. James s Lizzie i celým jejich týmem na nás nevěřícně, ale zárověň pobaveně zírali, načež se James s Lizzie rozchechtali. Ze rtů se mi povedlo odhadnout něco typu: 'Řikala, že budou fandit!' a také jsem se začala chechtat, zatímco mi nohy i ruce poskakovali podle naprogramování klobouku. Sirius s Remem si to začali užívat a už jim ani nevadilo, že vypadají jako naprostí magoři....Prostě jsme se všichni bavili a čekali na zahájení zápasu.
Všichni fanoušci Nebelvíru se zubili od ucha k uchu a někteří na nás zbožně zírali.Byla to fakt prča!Dokonce i Brumbál s McGonagalovou se usmívali.
"Zápas začal!"vykřikl Fredy a všichni začali vzrušeně pískat. "Po vřelém přivítání Nebelvírských se konečně můžeme pustit do tolika očekávaného zápasu!Tento mač bude zapsán do dějin!Je to totiž poslední zápas Nebelvír vs. Zmijozel ve které účinkuje nejlepší chytač, který kdy Bradavice obýval. JAMES POTTER!!!"zařval a rukou mávl na Jimmyho, vznášejícího se ve vzduchu a nebelvírští začali strašně hlasitě jásat a i my jsme se připojili. Lvi souhlasně zařvali a my povzbuzovali kamaráda vlastními hlasy. Zato Zmijozel začal bučet jako stádo krav. Ale v tom řevu to skoro nebylo slyšet...Na nás prostě nemaj, no!!:)
"Lizzie McLaingová se právě zmocnila míče!Míří s ním ke zmijozelským brankám!Leť, Liz, leť!"křičel Fredy a my se okamžitě přidali. "Střílí....A JE TO GÓL!"řev fanoušků mi uplně zahlušil bubínky. Řvala jsem na plný pecky a stejně jsem měla pocit, že nejsem vůbec slyšet.
"Deset nula pro Nebelvír!Míče se ujímá Zabbiny. Míří k nebelvírským brankám. Nemáš šanci, kámo!"řval moderátor a nevšímal si profesorčina výrazu. "ANO!Nebelvírský chytač opět předvedl v čem je mistr!Brilantní zákrok!Výborně, Chade, výborně!"
Během pár vteřin jsme vyhrávali o čtyřicet bodů, ale Zmijozel nám taky nasázel pár gólů. Bylo to šedesát ku dvaceti. James poletoval nad hřištěm a rozhlížel se po zlatonce. Zatím se neobjevila.
"Míč má opět v držení Zmijozel. Míří k brankám a-"všichni na okamžik zmlkli a pozorovali dění na hřišti. "Je to gól,"prohlásil nepříliš nadšeně Fredy. Zmijozelští začali jásat a nebelvírští bručet. Zato my jsme opět dokázali upoutat pozornost. Vedle lvů se objevili hadi a vypadalo to, že zvrací. Vyplivli vždycky nějaký blivajz, který vždy zamířil přímo ke zmojozelským fanouškům. Mnozí se tvářili překvapeně a zmijozeláci znechuceně, zvlášť když se jim to rozprsklo v ksichtě.
"Skvělá práce, Lil!"zařvala jsem s úsměvem na kamarádku.
"Dík!"zazubila se Lily. "Dalo to zabrat!"
Sirius s Remem se začali tlemit a i Petr se přidal.
"Skvělá strefa!"zařval Siri, když se jedna dávka blivajzu rozplácla na obličeji i Malfoyovi.
"Jo!Nádhera!"
"HRA POKRAČUJE!"zařval mezi záchvaty smíchu, na podup profesorky McGonagalové, Fredy. "Míče se ujímá Charley McLaing!Míří k bráně, přihrává své sestře, pro ty co jí neznají, to je ta hnědovlasá kráska v nebelvírských barvách!"zakřičel a všichni se začali pochechtávat. Teda skoro všichni...McGonagalce se to moc nezdálo...Asi žárlila...:))
"Ááá!Žeby se objevila zlatonka?"zařval vzrušeně moderátor. Všichni se okamžitě otočili na James a opravdu. Řítil se střemhlav k zemi s rukou nataženou před sebou a zmijozelským brankářem v patách.
"JOOOO!!!"zařvala jsem a rozhodně jsem nebyla sama. James zlatonku chytil!Vyhráli jsme!Vyhráli jsme!
"JOOOO!"vyjekla Lily, Sirius, Rem i Petr. Všichni se začali sbíhat na hřiště. I kouzlo v kloboukách po konci hry přestalo působit a my se snesli zase na zem. Strhla jsem si z hlavy klobouk, stejně jako ostatní a rozeběhla se k družstvu.
"Bezva, brácho!"ječel už z dálky Sirius. Prodrali jsme se davem, ale jako první Lily. A dřív než se stihla zadržet, vlítla Jimmymu rovnou do náruče! A James ji bez jediného zaváhání, nebo strachu políbil. Předevšema. A Lily nic. Prostě stála v jeho náruči a nechala ho laskat své rty. Všichni se zarazili uprostřed pohybu. Najednou se celý stadion začal utápět v naprostém tichu. Všichni pozorovali ty dva a čekali, co se bude dít dál.
Ti dva tam stáli v obětí snad několik minut. Lily hladila Jamese ve vlasech a Jimmy svíral dívku svých snů v náručí, jako nejvzácnější poklad. Jako nejkrásnější diamant a nejemnější květinu.
Sirius se vedle mě šťastně usmíval a já s Remem jsme se k němu přidali.
Když se od sebe konečně odtrhli, všichni je s napětím pozorovali. Čekala jsem Lilyinu reakci. Ale žádný křik nebo nadávky se neozvaly. Lily se na Jimmyho prostě usmála a propletla své prsty s těma jeho.
James zářil jako sluníčko. Oba se smáli a otočili se na nás. Všichni jakoby se probudili z tranzu. Začali hlasitě vískat, křičet a poplácávat členy týmu po zádech.
Všichni jsme se vydali k hradu. Lily s Jamesem celou řadu vedli. Pěkně ruku v ruce si to vykračovali k hradu a culili se, jako nikdy v životě.
Vyměnili jsme si se Siriusem pohled a sehraně jsme si plácli. "Jdem pařit!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

K Siriusovi se vám víc hodí....:))(já vím, šílená otázka...:))

Blondýnka s modrýma očima...:)) 9% (9)
Černovláska se zelenýma očima...:)) 91% (91)

Komentáře

1 Carrol Carrol | E-mail | Web | 22. února 2008 v 17:33 | Reagovat

Jo to je úžasný... Jdeme pařit!!! Krása :D:D:D

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 22. února 2008 v 19:20 | Reagovat

No wow! úža povídka a senza kapitola! zvlášť ten konec, ten mě dostal! doufám, že pokráčko bude brzy, protože jsem napnutá jak kšandy :DD

3 madeleine madeleine | 22. února 2008 v 19:25 | Reagovat

Zase krása!

4 Jenn Jenn | Web | 22. února 2008 v 19:55 | Reagovat

Skvělééé

5 wisty wisty | E-mail | Web | 23. února 2008 v 14:37 | Reagovat

jooo!!! super!!! rychle další!!!!!!!!!

6 Lia Lia | 23. února 2008 v 15:15 | Reagovat

super!!KRASSSSSNE..uz sa tesim na dalsiu kapcu:))

7 barbora barbora | 23. února 2008 v 16:50 | Reagovat

super:D skvele:P

8 Lostt Lostt | Web | 24. února 2008 v 11:31 | Reagovat

Perfektne:D:D:D Len tak dalej:o)

9 Lightsoul Lightsoul | Web | 24. února 2008 v 11:32 | Reagovat

Tééda, fíha, to je něco. Musím uznat, že už bylo na čase :-), Lil s Jimim:-D No ted by mě spíš zajímalo, jestli se Siri přizná, že se nám zamiloval:-) Doufám, že pokráčko bude brzy jelikož jsem tak natěšená,. že se pomalu ani nemůžu dočkat:-)

10 aja aja | 24. února 2008 v 13:06 | Reagovat

hehe uz se nam to rozjizdii! super jen tak daal.... jenom jsem se chtela zeptat jestli planujes, ze budou zpivat jen pisnicky z high school musical? :-) jinak uplne supeer musis honem pokracovat :-D!

11 maggie maggie | Web | 24. února 2008 v 13:39 | Reagovat

ahojky, lidi!:))

mocinky vám děkuju zá krásný komentáře...jsem moc ráda, že se vám kapča líbila...

Lighsoul:kapču zatím neplánuju, ale co nevidět přibyde kapča buď k lásce nebo k náznaku...

ale možná, že když se tak těšíš, tak bych mohla pohnout a snad někdy příští tejden přidat další....:))

aja:ee....nebudou zpívat písničky jenom z high school musical, i když převážně asi jo...ale určo se tam objeví songy i od jiných interpretů...možná od avril nebo od simple plan a taky plánuju jednu písničku od sum 41, ale nevím, jestli mi to tam vyjde...:))

jinak ale chci upozornit, že něco jako hip-hop se tam fakt objevovat nebude, ale to vám už asi došlo, co?:))

tak jo, ještě jednou děkuju...:))

12 Emma Emma | E-mail | Web | 28. října 2008 v 19:31 | Reagovat

bezvááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JOOOOOOOOOOOOOOOO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama