VI.kapitola I/II

19. ledna 2008 v 22:48 | maggie |  °°Láska vs. zlo°°
Takže přidávám další kapču!:))Tentokrát k Lásce...:))doufám, že se bude líbit..
Jo a taky jsem se rozhodla přihodit i jednu anketku...Já vím, že si asi říkáte, že jsem se zcvokla, ale já si nemohla pomoct!!:Dtak hlasujte a kdyby si někdo všiml, že jsem na nějakou postavu zapomněla, tak to napište do komentářů a já to opravím....:))
Ale teď už nebudu otravovat....:))
Hezký čtení!!:))

Šestá kapitola:
"Pozor!!Schovejte to pití!Ukliďte to tady!"rozlehl se po společenské místnosti Brianův hlas. Mával hůlkou a sám co nejrychleji uklízel společenskou místnost.
"Proč?"ptali se nechápající spolužáci.
"Co je? Co se stalo, kámo?"protlačil se k němu Sirius v patách s Alex.
"Jde sem Brumbál s Filchem a McGonagalovou. Jsou ve třetím patře,"oznámil svým kamarádům skoro bez dechu.
"Sakra,"zaklel Sirius a začal mu pomáhat s úklidem místnosti. "Pomozte nám!"zavrčel na své spolužáky. Všichni vytáhli hůlku a dali se do úklidu. Najednou se z davu vynořili James s Lily.
"Sakra, co se děje?"zeptal se James, zatímco dával rozbitý stůl do původního stavu.
"Jde sem Brumbál s McGonagalkou. Filch byl bonzovat," oznámil mu naštvaně Sirius.
"Jak víte, že jdou sem?"zeptal se James.
"U jezera jsem potkal ségru s Remem a ti mi řekli, že je tu nějaká pařba. A když jsem šel sem, tak jsem je ve třetím patře potkal. Filch měl na hlavě modrýho pankáče a dožadoval se toho, aby vás Brumbál vyhodil. Ale musím říct, že ten taky vypadal, že se každou chvilku rozřehtá!,"vysvětloval pobaveně Brian. Jeho přátelé pozorně poslouchali, ale přitom pořád mumlali kouzla a uklízeli místnost.
"Ve třetím patře?Sakra to už tady budou každou chvíli!"zaklel James a vytáhl s kapsy nějaký kus pergamenu.
"Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti,"zamumlal a hůlkou poklepal na pergamen. Dívky vykulily oči. Brian vůbec nevypadal, že by ho to nějak překvapilo. Pouze nevzrušeně mával hůlkou stejně jako všichni jejich spolužáci. Bylo až neuvěřitelné jaký tady dokázali udělat nepořádek!
"Kde jsou?"optal se kamaráda.
"Sakra!Už jen jedno schodiště!"zaklel Sirius, který Jamesovi koukal přes rameno.
"Je tu ještě moc velkej bordel!Musíme je nějak zdržet!"zamumlal Brian rozrušeně.
"No problémo,"prohlásila Alex a hůlkou nemířila na zadní stranu portrétu Buclaté dámy. Její přátelé se zarazili uprostřed pohybu a čekali, co bude následovat.
"Biorgin droun,"zamumlala a z hůlky jí vyšlehl modrý paprsek. Za necelou vteřinu už narazil do dřevěné podsady portrétu. Zvenčí se ozvalo hlasité zívnutí a za nedlouho už slyšeli jenom vytrvalé chrápání. Jakmile Alex dokončila kouzlo sesunula se vyčerpaně na zem. Sirius k ní okamžitě přiskočil a Lily s Jamesem a Brianem ho okamžitě napodobili.
"Co je, Alex?"ptal se vystrašeně dívky Sirius.
"Sakra, co to bylo za kouzlo?"zavrčel James a také přiklekl ke kamarádce. Jejich spolužáci horlivě mávali hůlkami a snažili se dát společenskou místnost do původního stavu.
"Ještě to musím dopilovat,"zamumlala Alex a za pomoci přátel se vyškrábala na nohy.
"Já myslela, že už jsi na to přišla,"vyčetla Lily kamarádce, když jí pomáhala vstát.
"To jo!Ale zatím mě to strašně vyčerpává. Musím přijít na nějaký snazší pohyb hůlkou, jinak to kouzlo bude nepoužitelný,"odpověděla směrem k Lily.
"Máme tak deset minut,"oznámila kamarádům, mávla hůlkou, aby postavila na nohy několik převrácených židlí a jednu pohovku. Její přátelé jí napodobili, i když všichni kromě Lily se tvářili nechápavě. Chlapci si vyměnili pohledy typu 'ty to chápeš?', ale radši pokračovali v práci.
Z chodby se ozýval rozzuřený hlas školníka, který nadával na Buclatou dámu a pokoušel se ji vzbudit, pobavený hlas Brumbála, který se Filchovi snažil vysvětlit, že když si znepřátelí Buclatou dámu měl by se radši jít schovat Voldemortovi pod sukni, jinak skončí neslavně a znuděný hlas profesorky McGonagalové, která oznamovala, že má ještě nějakou práci a že tu nehodlá strávit celý den.
Přesně za osm minut měli hotovo. Nebelvírská společenská místnost vypadala jako dřív. V tu chvíli se z chodby ozval rozespalý hlas obyvatelky obrazu. Brumbál řekl heslo a obraz se vyklonil. Všichni studenti rychle schovali hůlky a utvořili skupinky a povídali si jako obvykle.
James vytáhl šachovnici a rozehrál s Lily jednu partii. Sirius vytáhl na nohy Alex, která se vyčerpaně svezla na zem a starostlivě ji posadil na pohovku vedle krbu a svalil se vedle ní.
K Brianovi přišla nějaká drobná blondýnka a mile se na ně usmála. Posadila se vedle Katiinina bratra a ten ji obmotal ruku kolem krku a něžně ji políbil. Alex se Siriusem si vyměnili významný pohled a pak se s úsměvem a otázkou v očích otočili na kamaráda.
"Ahoj!Já jsem April Rayenová,"usmála se na ně dívka, když se konečně odtrhla od rtů svého přítele.
"Ahoj!Alex Breantnová, těší mě,"usmála se na ní Alex.
"Sirius Black,"představil se i Sirius.
"Já jsem Lily Evansová a tenhle ňouma je James Potter,"dloubla s úsměvem Lily do Jamese.
"Ty!"rozchechtal se James a začal Lily lochtat. Rudovláska se v křečích kroutila pod Jamesem a rozesmátě ho prosila, aby přestal.
"Dobrý večer,"ozval se za nimi hlas ředitele školy. Všichni se zarazili uprostřed pohybu a váhavě k němu zvedli oči. James se Siriusem si vyměnili znepokojený pohled.
"Dobrý večer,"pozdravili.
"Co tady-,"chtěl se zeptat Sirius, ale Brumbál ho přerušil.
"Takže!Zřejmě vás zajímá, proč jsem tady,"promluvil Brumbál a klidně se rozvalil do prázdného křesla a lokl si z zapomenuté sklenice medoviny. Všem Nebelvírským zatrnulo. "Tady pan Filch mě požádal, abych se pokusil najít ty, kteří si na jeho osobu dopřáli takový malý žertík. Také mi prozradil, že si myslí, že jste to byli vy,"přejel po nich pohledem a Sirius měl pocit, že se u toho pobaveně usmívá, ale nebyl si jistý, protože přes hustý závoj bílých vousů, to nebyl poznat.
"Bylo to oni, pane řediteli!Vím to!!"zakřičel Filch rozzuřeně. "Dovolte mi je potrestat, pane!Když už je nechcete vyloučit, tak je aspoň potrestejte!"běsnil školník.
"Pane Filchi!Nemáte důkaz, že vám to provedli,"sjel ho pohledem od hlavy až k patě a studentům neuniklo, že mu při tom zacukaly koutky, "oni!"
"Ať nám to poví pan Black s panem Potterem,"ozvala se profesorka McGonagalová. "Nevěřím, že by něco takového zvládli!Kouzlo na změnu vizáže se probírá až na konci sedmého ročníku a je velmi náročné! Existuje samozřejmě ještě jedna možnost. A tu můžeme rovnou vyloučit, protože jediným zvěromágem na této škole a vlastně i v celé Anglii, jsem pouze já,"usmála se provokativně na Filche. Bylo známo, že McGonagalová Filche přímo nesnáší. Kluci si vyměnili spiklenecký pohled. "Přiznávám, že tento vtípek je opravdu povedený, ale,"na chvilku se provokativně odmlčela, "Bohužel nebyl z mojí hlavy!"
Filch rozzuřeně zúžil oči.
"Chcete říct, že jsem si to snad udělal sám?!"prskl na profesorku a prstem si ukázal na hlavu. Ta jen pokrčila rameny.
"Pánové?Kam jste šli hned po obědě?" zeptala se Siriuse a Jamese klidně.
"Sem!"vyhrkli oba najednou, ale možná až moc rychle.
"A to jste tu byli do teď?!"zasyčel na ně Filch. "Pane řediteli!Vsadím se, že jakmile jsem odešel, tak začali slavit, jak se jim to povedlo!"zvolal přesvědčeně. Většina nebelvířanů si vyměnila pohled. James pohledl na Lily a ta mu pohled opětovala. Sirius s Alex si vyměnil pohled, ale v zápětí ucukli, protože se báli, že by se mohli rozesmát. Brian s April jen nenápadně cukli očima. Stejně jako zbytek nebelvírských.
"Je mi líto, pane Filchi, ale jak jste mi sám řekl už u mě v pracovně, tak všichni nebelvírší tvrdí, že zde jsou opravdu už od oběda. A já nemohu trestat nevinné studenty!Co bych to byl za ředitele,"zhrozil se Brumbál a Sirius by skoro přísahal, že na něj pobaveně mrkl. "Obávám se, že tento tajuplný případ je a bohužel také zůstane neobjasněn!" řekl vážným hlasem a s povzdechem pohlédl ke stropu, ale v koutkách mu nenápadně škubalo. Profesorka McGonagalová se vydala k východu, následována rozběsněným Filchem, který ještě na kluky zařval několik nadávek a i Brumbál se zvedl z křesla. Když už byli oba jeho kolegové z doslechu otočil se na své studenty.
"Nebelvír dnes drží hladovku?Na večeři bylo z vaší koleje jen sedmnáct studentů,"vysvětlil, když viděl nechápající tváře studentů. " Když budete mít hlad,"odmlčel se Brumbál, "nechoďte za panem Filchem,"poradil jim s úsměvem a zmizel na chodbě. Studenti si vyměnili zaražený pohled a potom se sehraně rozesmáli.
Celý zbytek večera strávili povídáním. Katie s Remem se vrátili chvíli potom, co odešel Brumbál. A hned vyzvídali, co se stalo. Jejich kamarádi jim to dopodrobna vypověděli. Seznámili se s April a všichni si s ní hned krásně rozuměli. Nejvíc asi Katie. Také zjistili, že má ráda famfrpál, čímž si získala Alex a Jamese. Povídali si spolu až dlouho do noci.
Dívky odešly kolem dvanácté a kluci okamžitě přiskočili k Brianovi a začali mu gratulovat.
Vzhledem k tomu, že April byla krásná holka, tak bylo k čemu. Aprilininy blonďaté vlasy jí sahaly až po ramena a dorůstající ofina spadala do pomněnkových očí. Díky všudepřítomnému úsměvu si jí nešlo nevšimnout.
"Blahopřeju, kamaráde!"poplácal ho Sirius po zádech.
"Já taky!Ta holka je fakt kočka!"přidal se James s úsměvem.
"A nejen to!Ona je tak úžasná!"rozplýval se Brian. "A ten její úsměv!Vypadá jako anděl!A miluje famfrpál! Chápete to? Famfrpál! Ta holka je snad dokonalá!" Kluci se zasmáli jeho zamilovanosti.
"Máš recht, kámo!No jo!Hold tady má někdo štěstí,"usmál se James trochu smutně.
"Cože?"všiml si toho jeho nejlepší přítel. "Já myslel, že už to máš s Evansovou lepší!"
"To jo!Včera ve vlaku i dneska to bylo moc fajn, ale…Prostě ona nechce být víc než 'jen' kamarádka,"dostal ze sebe smutně James a Sirius si už chystal utěšující věty, ale James pokračoval. "Nevěří, že jí mám doopravdy rád! Myslí si, že bych jí akorát ublížil."
Sirius se zakuckal Máslovým ležákem a Remus s Brianem na něj vyvalili oči.
"To snad nemyslíš vážně!"zachraptěl Sirius, jak se snažil dostat tekutinu z plic.
James se zatvářil zdrceně.
"To ti řekla?"zeptal se Remus nevěřícně kamaráda a James přikývl.
"Kdyby to řekla jakémukoliv jinému klukovi ze školy, tak bych to pochopil, ale když to řekla tobě, tak to fakt ne,"promluvil tiše Brian a James jen smutně svěsil ramena. Jeho nejlepší přítel si toho všiml.
"Ale no tak, brácho!Vždyť tě už tolikrát odmítla a ty jsi pořád vytrvával!Přece tě jedno malý odmítnutí nepoloží!!"povzbudil ho Sirius. James k němu zvedl pohled.
"Prostě jí musíš dokázat, že to myslíš vážně!"přidal se Remus a Brian horlivě přikyvoval. James na ně chvíli zíral a snažil se pochopit, co mu zrovna řekli. A když se nad tím zamyslil musel uznat, že mají pravdu. Pomalu se zvedl z křesla a přešel k oknu sledován pohledy svých kamarádů.
"A vy máte pravdu!"otočil se na ně rozhodně. "Už tolikrát mě odmítla, takže mě ani tohle nezabije!Dokážu jí, že to myslím vážně!Dokážu jí, že jí miluju!"
"Takhle se mi líbíš, kamaráde!"poplácal ho Sirius po zádech. James se na něj zašklebil.
"A co ty a Breantnová?"zeptal se Siriuse. "Docela to vypadá, že se u vás blýská na lepší časy,"zakřenil se.
"Ha-ha,"zašklebil se na něj Sirius.
"Není to snad pravda?Všiml jsem si, že jste se od sebe celou oslavu nehnuli,"přidal se Náměsíčník.
"Ty sis všiml?Já myslel, že jsi byl plně zaměstnán Danielsovou,"vrátil mu to trochu pobouřeně. James s Brianem zpozorněli.
"Co-cože?"vykřikl Remus zděšeně. A Sirius si až teď uvědomil, co řekl a co slíbil Alex.
"Vlastně nic!Jenom jsem to tak plácnul!Nach to plavat,"snažil se to zachránit Siri. "A co ty, Briane?Jak jste se-"pokusil se odvést řeč jinam, ale nepodařilo se.
"Momentík!"zarazil ho James. "Taky jsem si všiml, že se k sobě nějak máte,"otočil se na hnědovlasého chlapce. "Jak to mezi vámi vlastně je?"zeptal se a Remus dost rozpačitěl.
"No jak by mělo?Normálně!Prostě jsme spolu dneska chvilku tancovali a povídali si,"vymlouval se Remus a rukou si nervózně prohrábl vlasy.
"Takže u toho jezera jste si taky jenom povídali?"zeptal se pochybovačně Brian.
"No, totiž…u toho jezera, bylo-"koktal Remus.
"Něco víc,"doplnil ho James pobaveně. Remus se zarazil. Očividně přemýšlel, jestli si má něco vymyslet nebo říct pravdu. Nakonec se jen rozpačitě usmál.
"Takže spolu chodíte?"zeptal se Brian kamaráda.
"Totiž…Ona Kat…No…vlastně jo,"vymáčkl ze sebe Remus s trochu zrychleným dechem a pohlédl na kámoše. Brian mlčel. Dlouho. Vypadalo to, že si srovnává v hlavě, co se právě dozvěděl. Remus byl čím dál, tím víc nervózní.
"Ale nemyslil si, že bych Kat chtěl jenom….to ne.. prostě ne-,"začal znovu koktat.
"Mně to nevadí,"zarazil ho Brian. "Vlastně jsem docela rád!"usmál se a kamarádsky poplácal Rema po zádech.
"Fakt?"zeptal se vykuleně Remus, ale zdálo se, že si oddechl. Brian se zasmál.
"Jasně!Už jsem musel rozdýchat i toho zmijozelskýho vola, co si říká chytač, takže ty jsi ta nejlepší možnost pro moji malou sestřičku,"uchecht se.
"Malou?"podivil se Sirius. "Já myslel, že jste stejně starý!"
"Ségra je mladší!"ujistil ho Brian. Ale když na něj ostatní hodili 'trochu' nevěřícný pohled, přiznal.
"O dvě minuty,"dodal tedy neochotně a jeho kamarádi se začali smát.
"Neříkejte prosím nikomu o mně a Katie,"ozval se Remus, když už se chystali na kutě.
"Proč?"
"No…Ještě jsme s Kat neprobrali pár věcí,"odpověděl a vydal se do své ložnice. Jeho kamarádi si vyměnili nechápavý pohled a taky se vydali do postele.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Allien.9 Allien.9 | E-mail | Web | 19. ledna 2008 v 22:52 | Reagovat

Ahojky!!! Ty jses "Markki"? Psala jsi mi na blog, ze ho mam prej moc hezkej - je o Garrettu Hedlundovi a celkove o Eragonovi. Ty ho mas taky moc prima!:-)

Nechavala jsi mi mail a napsala jsi mi, at te na nej kontaktuju. Ale mne to nejak neslo, tak jsem te hledala alespon podle jmena.:-)

Kdyztak mi odepis na mym blogu a nebo na tom mym mailu, no.:-D Papapapa;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama