V. kapitolka I/II

2. ledna 2008 v 14:49 | Markki |  °°Láska vs. zlo°°
Tak mě kámoška překecala a já sem vkládám kapitolku už dneska. :))Zase je to spíš taková kapitolka o ničem, ale doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit.:))
Když jsem jí psala, tak jsem si to celkem užívala. Tahle kapča mě celkem dost bavila, tak upřímně doufám, že bude bavit i vás...:))
Jo a ještě jedna věcička...:)Po vzoru Nelien jsem se rozhodla, že také přistoupím k takovým menším dohodám...:))Už mám napsané kapitolky i k Friendship or love a Temný náznak noci. Ovšem vložím je sem, pouze pod podmínkou, že se tady objeví minimálně deset komentářů....:))Není to moc, tak si myslím, že by jste to mohli zvládnout....Věřte mi, že dokud tady nebudou, tak žádný kapitolky nepřibydou....:)Takže mi udělejte radost a každý kdo bude tuhle kapitolku číst, hoďte sem jeden kraťoučkej kament a já sem vložím pokračování k dalším povídkám...:))
Jo a Kájo!!Važ si toho!!:)Původně jsem rozhodně neměla v plánu přidávat dneska nějaké kapitolky, takže bys měla být poctěna... :))
A teď už vás radši nechám číst...:))A čekám na ty komentíky!!!:D

Pátá kapitola: Oslava

Celou společenskou místností se roznesl pomalý tón skladby. Zamilované páry se rozprostřeli uprostřed společenky a pomalu se vlnili do rytmu písně. Tedy dívky se vlnily. Chlapci se o to pouze neúspěšně pokoušeli. Remus už nějakou dobu trávil s Katie na parketě a ani když začal ploužák, se nevrátili. Peter se cpal čokoládou, Sirius s Alex se bavili hádkou a James si konečně dodal odvahu a pomalu přešel k Lily. Rudovláska k němu překvapeně zvedla smaragdové oči, Peter se zakuckal, vyvalil na Jamese obdivně oči a i Sirius s Alex na chvilku přestali v hádce a se zájmem pozorovali dvojici.
"Smím prosit?" zeptal se James a podal Lily ruku. Dívka na chvíli zaváhala, ale nakonec nabízenou dlaň přijala. Za pomoci Jamese se zvedla z křesla a společně odešli na 'parket'.
Sirius s Alex si vyměnili užaslý pohled a Peter se zase začal zabývat čokoládou.
"Ty vole!"vydechl Sirius překvapeně.
"Buď tak hodnej, Blacku, a neřikej mi 'vole'!Nemám to moc ráda, víš?"ozvala se Alex, když se trochu vzpamatovala a natáhla se na stůl pro svoje pití.
"No jo!Tak to promiň!"uchecht se chlapec a pití jí obratně sebral.
"Naval to Blacku!To je moje!"rozkřikla se pobouřeně.
"Já vím, že je to tvoje!Jinak bych si to nebral,"ušklíbl se a vyskočil na nohy, aby mu Alex flašku nevzala. "Na mě je totiž Máslověj ležák moc slabej, víš?"
"Slabej?A já se bála, že tě pak budu muset vytahávat zpod stolu,"ušklíbla se dívka.
"To bys to, ale nesměla brát podle sebe, zlatíčko,"vrátil jí to Sirius.
"Ha-ha-ha!Vtipnej jako vždycky!"zaksichnila se na něj Alex. "A teď naval to pití!!"Natáhla sebevědomě ruku.
"A když ne?"zeptal se provokativně Sirius. Alex si povzdechla a ruku zase svěsila.
"No,"zapřemýšlela, "tak to si ho asi budu muset vzít sama,"prohlásila klidně.
"Tak se předveď!"pobídl ji chlapec s úšklebkem.
"Fajn,"odvětila Alexis, rozeběhla se k němu, vší silou do něj strčila a chňapla po lahvi s Máslovým ležákem. Sirius nečekal takový náraz a svalil se na záda. Dívku ještě stačil stáhnout s sebou. Láhev mu při pádu vypadla z ruky, až se z ní půlka obsahu vylila. Alex, která spadla na Siriuse, zvedla hlavu ve stejnou chvíli jako Sirius a rozběhla se za láhví. Teď už hnědovlásce ani nešlo o to, aby se mohla napít, ale spíš o hrdost. Chtěla se k láhvi dostat jako první, aby jí pak mohla Blackovi omlátil o tu jeho tupou hlavu.
Běželi jak nejrychleji mohli, cestou do sebe strkali, ale závod byl pořád vyrovnaný. Když byli nadosah láhve oba dva skočili jakoby jim šlo o život. Spolužáci je pozorovali se zvednutým obočím, ale Sirius ani Alex si jich vůbec nevšímali. Jakmile dopadli na podlahu, tak oba chňapli po láhvi, ale ta se jen odkutálela o kousek dál. Po čtyřech se za ní rozeběhli a zase se po ní rychle natáhli. Láhev se ovšem odmítala vrátit ke svým původní majitelům a zatím úspěšně jim utíkala. Sirius s Alex po ní znovu skočili, ale sklo se jim pouze jemně otřelo o prsty a odkutálelo se pod tu největší skříň v celé Nebelvírské společenské místnosti s velkým množstvím pavouků v podstavci. Oba dva se zarazili. Ani jednomu se tam nechtělo a všem čumilům bylo jasné, že závod právě skončil, a tak se začali zase věnovat svým předchozím činnostem. Sirius s Alex se na sebe podívali, jakoby se teprve teď probudili. Dlouho na sebe zírali a pak se sehraně rozesmáli. Váleli se po zemi v neutichajícím smíchu. Když se trochu uklidnili vyškrábal se Sirius na nohy a pomohl vstát i Alex.
"Díky,"zasmála se a mnula si bolavé břicho.
"Ty jsi fakt číslo,"rozesmál se znovu Sirius a při tom pořád pozoroval dívku.
"Já?"podivila se tmavovláska.
"Je tu někdo jinej?"usmál se Sirius až několik dívek v jejich dohledu za achalo.
"Když nepočítám těch sto padesát dalších lidí, tak ne,"ušklíbla se. Sirius se zasmál.
"A je tu snad někdo jinej, kdo se jmenuje Alexis Breantnová a vypadá jako, že zrovna vylezl z krbu?"zeptal se stále s úsměvem a prstem jí z tváře setřel prach a smetí, které se jí při zápasu nachytali na její hebkou tvář.
"No,"uchechtla se Alex a natáhla se k chlapci, aby jeho tvář také zbavila špíny. "to doufám, že není. Já nechci, aby byl někdo jako já!"
" Jen klid!I kdyby to byla tvoje jmenovkyně, jako ty bude jen těžko!"prohlásil sebejistě Sirius, zatímco oprašoval dívce záda.
"Jsi si nějak jistej ne?"
"Jasně!Jen málokdo by mohl být, takový jako ty, víš?"ušklíbl se. "Jsi prostě originál,-"
"Žádná kopie,"doplnila ho dívka s úsměvem a Siri jen pobaveně pokýval hlavou. "Jasně, to už jsme probrali, ale překvapuje mě, že si to pamatuješ."
"No ono, když na někoho řveš tak, že to slyší i McGonagalová v kouzlem odhlučněný učebně, tak se mu to celkem zařízne do paměti, víš?"zazubil se pobaveně.
"No jo!Jenže když jsem neřvala, tak jsi mě neposlouchal a pořád jsi si mlel sví!"zabodla mu dívka palec vyčítavě do hrudníku. Celou dobu měl Sirius jednu ruku obmotanou kolem dívčiných boků a druhou jí hladil po tváři. Alex se chlapce držela jednou rukou za rameno a druhou mu pročesávala vlasy. Ani jeden si to neuvědomil.
"To není pravda! Já tě poslouchal!"bránil se Siri.
"Víc bych ti věřila, kdybys mi tvrdil, že tancuješ balet!"zašklebila se Lex.
"Ha-ha-ha!"pokusil se, aby to znělo ironicky, ale moc se mu to nepodařilo. Ta holka má na všechno svou odpověď! To ho na Alex fascinovalo!Když s něčím nesouhlasila, dala to hlasitě najevo, ale zase když se jí něčí názor zamlouval, ještě hlasitěji ho pochválila, i když tam bylo třeba padesát lidí, kteří byli zásadně proti.
Alex se ušklíbla.
"Nevíš kam zmizely Lily s Katie?"odtrhla se od něj Alex a rozhlédla se, jestli někde neuvidí svoje dvě kamarádky.
"No tak to netušim,"ušklíbl se.
"Co to bylo?!"vykřikla Alex a pohlédla mu do tváře.
"Co jako?"zeptal se nevinně.
"Ten tvůj škleb!Víš něco co já ne!"
"Nic, vůbec nic nevím," bránil se a tak aby to dívka neviděla jí pohlédl za záda, aby se přesvědčil, že se mu to nezdálo.
"Dělej! Vybal to!"pohrozila mu ukazováčkem. Sirius se ušklíbl a znovu zašilhal do rohu místnosti za Alexiinými zády. Dívka si jeho pohledu všimla a pomalu se otočila. Zírala na dvojici před sebou jakoby byli z jiné planety. V rohu místnosti dřepěl Remus a na klíně mu pohodlně seděla její tmavovlasá kamarádka a navzájem si něco šeptali no ucha. Remus právě něco dívce zaujatě vysvětloval a Katy se hlasitě pochechtávala. Chlapec se pouze pobaveně usmíval a potom dívku jemně políbil.
Alex se lehce vytočená otočila zpět na Siriuse.
"Radši ani nechci vědět, co dělá Lily,"zamumlala spíš pro sebe Alex. Sirius se zašklebil.
"Náhodou, jim to docela sluší, ne?"zeptal se Sirius.
"To jo,"přisvědčila dívka. "Ale rozhodně jsem to nečekala!Ty dva jsou úplně odlišný povahy!"
"Slyšela jsi někdy, že se protiklady přitahujou?"nadhodil Sirius a s úsměvem pozoroval krásku před sebou a hluboce se jí zadíval do očí. Alex chvilku zírala do jeho šedých duhovek, ale když se probrala, odtrhla od něho pohled.
"Ha-ha,"ušklíbla se. "Jakoby se mi zdálo, že si ze mě někdo dělá dobrej den!"
"Jak dobrej den?"zeptal se nechápavě Sirius.
"No jo! Já zapomněla, že ještě nejsem na tvým seznamu, ale musím tě zklamat, nejspíš nikdy nebudu,"oznámila mu Alex, ale její hlas nezněl nijak naštvaně. Sirius si naoko povzdechl.
"Škoda,"svěsil ramena a dívka se rozesmála. Když to Alex brala s humorem, rozhodl se, že to tak vezme taky, ale…Nebyl si jistý, jestli to tak ve skutečnosti bylo. Když se díval do těch krásných velkých zelených kukadel plných laskavosti a veselých jiskřiček, byl si jistý, že to myslel vážně. Čím víc času s Alex trávil, tím víc ho přitahovala. Problém byl v tom, že ho nepřitahovala jen tělesně jako jiné holky. Vždycky když byl s nějakou holkou, myslel si, že hlavní je to, jak ta holka vypadá, a že nezáleží na tom jestli si rozumí nebo ne. Ale když včera byl s Alex celý den a téměř půlku spolu prokecali, musel uznat, že když si s holkou může povídat a rozumí si spolu, že je to přinejmenším příjemné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vrátíte se ještě někdy na tenhle blog?

No jasně!Že váháš!:)) 90.7% (137)
Nevim, ale asi jo, je to tu fajn...:) 7.9% (12)
Spíš ne... 0.7% (1)
Ani mě nehne!!! 0.7% (1)

Komentáře

1 Lali Lali | 12. února 2008 v 16:38 | Reagovat

Krásná kapitolka

2 Moony Moony | Web | 14. října 2008 v 19:53 | Reagovat

bombáá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama