IX. kapitola

30. ledna 2008 v 17:57 | maggie |  °°Friendship or love?°°
Tak je tady další kapča, jak jsem slíbila...:))a protože jste se tak krásně shodly, tak je zase k Friendshipu...:))ale doufám, že zbylé povídky se vám taky aspoň trochu líbí....?!!!:D
Kapitolka je sice celkem krátká, ale slibuju, že co nevidět přibude další....:))
Takže...jediný co mi ještě zbývá říct je, jak hrozně velkou radost jste mi s těma komentíkama udělalý!!:))takže opravdu děkuju a teď už se pusťte do čtení....:)

Áááá!Proboha, řekněte mi, že to není pravda!Protože jestli jo, tak se půjdu dobrovolně zahrabat Malfoyovi pod sukni. Ehm...Nebo to snad radši ne, protože z těch jeho větrů, bych pak McGonagalovou asi zabila hodně násilnou smrtí.
Asi by vás zajímalo o čem tady mluvim, co?Mno...Tak aby jste pochopili...Náš milej profesor obrany, byl té lásky a opravdu všechno McGonagalce vyprášil. A dost u toho přeháněl!Fakt!
Paní profesorka, jak jí jsme nuceni oslovovat, si nás odvolala z večeře (a zrovna jsem měla pořádnej hlad!). Jinak asi vás zajímá čí příchod, tak urputně očekávala, co? No...Takže...Aby jste to pochopili....Ježíš!Já vím, že jsem na tuhle větu úchylná, ale to prosím neřešte..:)Takže, od toho 'menšího incidentu' v učebně Obrany uběhl už týden. Celou dobu se za náma nestavil žádný skřítek, aby nám oznámil školní trest. Ani McGonagalka se o ničem nezmínila.
Asi se nás pokusila ukolébat k vidině, že se na vše zapomnělo a přiznávám, že se jí to povedlo. Já, Lily i oba pánové jsme se už radovali, že jsme vyšli bez trestu a zatímco zmijozeláci si to celkem slušně odskákali. Už čtvrtý den sou nuceni uklízet učebnu, kterou s naší pomocí dokázali předělat na skládku. Ovšem, přiznávám, že o většinu rozbitých věciček jsme se zasloužili my. Hi.:)
Ale zpátky. Za ten týden jsme já, Siri a James dokázali znovu 'pošpinit čest školy', jak naše žertíky označuje profesorka McGonagalová. Během pár hodin se nám podařilo nacpat paní Norissovou do jednoho starého brnění a změnit zmijozelsou vlajku na růžový dámský kalhotky. No, kalhotky...To byly sakra velký bombarďáky. Hi!:)
Ovšem měli jsme smůlu, protože nás při té extra tajné akci přistihl jeden dost ulízlej prefekt a nabonzoval nás ředitelce koleje. A schválně skuste hádat, co nám napařila za trest. O co, že to neuhodnete?Mě samotnou by to ani v nejmenším nenapadlo a Siriho s Jimmym, podle ksichtů, ktérymi poctívali naší 'milou' paní profesorku, zřejmně také ne. Proboha to bude trapas! Ale zase se musím pochlubit, že v tom aspoň nejsem jediná holka. Naše Lily totiž byla nucena poctít profesorčinu pracovnu ve stejnou chvíli jako my. A hádejte, co provedla. Musím se přiznat, že na ní jsem opravdu hrdá. I když školní řád téměř uctívá, přece jen dokázala něco na co by mohl být hrdý i Poberta. A myslím, že James rozhodně je.
Takže, Lily se jednoho krásného dne probudila s celkem 'dobrou' náladou. A když jsme sešli dolů do Velké síně, zrovna se tam odehrávala hádka Nebelvír vs. Zmijozel. Kdo by to byl řekl, že?Ale Lily jako správná nebelvířanka, stejně jako já, nezůstala pozadu. Při jedné obvzlášť ošklivé Belatrixině poznámce na Jimmyho adresu se napřáhla a vrazila jí takovou ránu, na kterou by mohl být pyšný i Rocky Balbola a okomentovala to slovy 'potvora komár'. Dobrý ne?:))Měla jsem z toho výtlemy ještě dobrejch pár tejdnů....Teda vlastně konkrétně....do teď...
McGonagalce se ovšem Belyn přeražený nos zrovna dvakrát nelíbil a tak jsme se tady sešli v tento posvátný den, abychom se dozvěděli, že za pár dní se bude ztrapňovat před celým evropským kouzelnickým společenstvím. Ano, pochopili jste to správně. Náš trest spočíval v naší účasti v soutěži.
"Ale paní profesorko-"vyjekl Sirius, jakmile jsme se tuto 'skvělou' zprávu dozvěděli.
"Ticho, Blacku,"spražila ho profesorka přísným pohledem. "Toto je můj trest pro vás. Obávám se, že nic jiného na vás neplatí!Zůčastníte se soutěže a slibuji, že pokud vyhrajete, můžete si veškeré galeony nechat!"
"Ale paní profesorko!"namítla pro změnu Lily. "Vždyť-vždyť jsme neudělali zase nic tak strašného-"
"Pokud se nemýlím, tak ještě pořád jsem vám neudělila trest za tu spoušť v učebně profesora Preagnera,"přerušila ji znovu profesorka. "Tumuhle se říká sčítaný zločin!"
Po této větě, přiznávám se, že jsem ji zrovna dvakrát nepobrala, ale to je jedno, nás profesorka vykázala ze své kanceláře a nám nezbylo nic jiného, než se vydat do společenky.
"To si snad dělá prdel, ne?!"zavrčel James, jakmile jsme za sebou 'jemně' zavřeli dveře. A to by nebyl 'můj' Siri, kdyby se hned nepřidal.
"Vždyť tohle přece nemůže, nebo jo?!Je to přece dobrovolná soutěž!"brblal.
"Obávám se, že může, pane Blacku,"ozval se za námi pobavený hlas. Všichni jsme se sehraně otočili a měli jsme tu čest pohlédnout do tváře řediteli školy. Albusi Brumbálovi.
"Ehm..Dobrý den,"vykoktala Lil a my jsme se s troškou neochotně přidali.
"Dobrý den,"pohlédl na nás přes horní obroučky půlměsíčkových brýlí moudrýma očima.
"Paní profesorka, mě požádala, abych vám předal jistý pergamen,"zalovil v jedné z mnoha vnitřních kapes a po chvíli vytáhl jakýsi kus pergamenu. Lily k němu váhavě natáhla ruku a nadůvěřivě si pergamen prohlížela.
"Můžete si to dokonce i přečíst, slečno Evansová,"pousmál se Brumbál a v modrých očích mu poskakovali pobavené jiskřičky.
"Ehm, jo, jasně,"řekla Lily a otočila pergamen(do té doby ho měla vzhůru nohama). Já, Siri i James jsme pozorovali Lily a pokoušeli se něco vyčíst s jejího výrazu. Jo, přiznávám, něco jsem vyčetla a rozhodně se mi to nezamlouvalo.
"Seznam skoušek,"oznámila nám Lily po chvíli a pergamen zase stočila. Asi jí bylo blbý ho před Brumbálem smuchlat.
Sirius s Jamesem se po této větě zatvářili značně otráveně a ani já nezůstala pozadu.
"Nešlo by to nějak zařídit, pade profesore?"zkusila jsem to a udělala na něj psí oči. Ačkoli v tom byl expert Sirius, ale nevím, nevím, jestli by u chlapa uspěl...:)
"Obávám se, slečno Conneryová, že profesorka McGonagalová je pevně rozhodnuta,"oznámil mi Brumbál. "Pouze ona může váš trest změnit,"pokrčil rameny a s veselým hvízdáním prošel kolem nás. Ale na konci chodby se ještě zastavil a s hrdým výrazem ve tváři na nás pohlédl:
"Jo a!Musím uznat, že takhle zřídit Zmijozel se ještě nikdy nikomu nepovedlo..."usmál se a pobrukujíc si nějakou melodii zmizel za rohem. Překvapeně jsme se na sebe podívali.
"Máme to brát jako kompliment?"zeptal se nevinně Sirius.
"No jasně, brácho!"poplácal ho Jimmy po rameni. "Tos nepochopil?Brumbál nám právě projevil svůj souhlas, si tu rvačku zopakovat,"to už jsem nevydržela a vybuchla smíchy, načež se ke mně přidala i Lily a Jimmy a nakonec si i Sirius přestal hrát na uraženého a také se rozesmál.
"Ale co budeme dělat s tím trestem?"zeptala jsem se, když se nám povedlo se uklidnit.
"Můžem skusit překecat McGonagalku, ale to bych se bál, aby nám k tomu nenapařila další trest....Co takhle předvádění spodního prádla, hm?"navrhl znechuceně Siri.
"No, ještě řekni, že by ti to vadilo,"zašklebila jsem se provokativně a pro jistotu jsem se jala rychle zmizet z jeho dosahu.
"No...."dělal zamyšlenýho Tichošlápek. "Kdyby jste to prádlo předváděly ty s Evansovou, tak rozhodně ne!"A mě bylo hned jasné na co naráží....Pff!Už by na to taky pohl zapomenout!Proč si jenom kluci vždycky pamatují jenom to, co nemají?!
"Tak to prr, kámo!"brzdil ho s úsměvem Jimmy a popadl nepřipravenou Lily kolem ramen. "Já bych rozhodně nedovolil, aby se Evansová předváděla před publikem!Když už striptýz, tak v soukromí..."
"Tak s tím nepočítej, Pottere, já...."odstrčila ho Lily pobouřeně a já znovu vyprskla smíchy. Sirius se ke mně okamžitě přidal a Jimmy s Lily se dál nezaujatě hádali. Prostě typický...u nás...:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Carrol Carrol | E-mail | Web | 30. ledna 2008 v 18:21 | Reagovat

Akorát kouknu a říkam si, že tu musím být kapča, že už jsi sem dlouho nedala a najednou najedu a přesně v tý minutě co jsem přišla přibyla i tuta kapča... No já mám štěstí... Fakt že jsem se bavila... Hlavně tam s tím komárem... No ale konec byl taky úžasný... Máš ode mě pochvalu :D !!!

2 Lia Lia | 30. ledna 2008 v 21:09 | Reagovat

super..pekne..uz sa tesim na dalsiu kapcu:))

3 Aislin (Bariska) Aislin (Bariska) | 31. ledna 2008 v 7:00 | Reagovat

Ahojky! Mas to tu skvelee! Nechces se spratelit ? mimochodem ke kapitolce, jako vždyna 1*********!

4 haňula haňula | 31. ledna 2008 v 14:43 | Reagovat

super kapitola, doufám, že se jim trest nezmění a oni se soutěže budou muset zúčastnit :-)

5 maggie maggie | Web | 31. ledna 2008 v 16:11 | Reagovat

aislin:no jasně, že se ráda spřátelím!!:))kdyžtak mi sem hoď odkaz na tvůj blog, prosíííím!!:Dmrknu se, ale spřátelit....to si buď jistá!!:))

6 Lightsoul Lightsoul | Web | 1. února 2008 v 15:18 | Reagovat

Tak to fakt supr povídku musím uznat, že mě opravdu nadchla. Je to fakt moc pěkný a ty scénky.........docela hodně se těším na ty jejich zkoušky :-)))))

No nic chtěla jsem se tě jen zeptat, jestli by jsi se nechtěla spřátelit, dyštak se mi ozvy na blog bude fakt moc ráda, kdyby jsi s tím souhlasila :-))))

Mno teď mám jen jeden malí dotaz, na kdy plánuješ další kapitolku k této úžasné povídce?

7 Lightsoul Lightsoul | Web | 1. února 2008 v 22:24 | Reagovat

TAk to je supr, jdu si tě hned dát do odkazů :-)

8 wisty wisty | E-mail | Web | 2. února 2008 v 14:57 | Reagovat

ha, fakt moc hezký, tak šupky dupky další kapču!!! :)

9 Bejushka Bejushka | 3. února 2008 v 14:02 | Reagovat

JOOOOOOO!!!Konečně další pokračování!!;-) Píšeš prostě božsky;-) Plsky co nejdříve další kapitolu!!! Prosím prosím!!

10 Lightsoul Lightsoul | Web | 3. února 2008 v 17:33 | Reagovat

No nechci být nějaká vlezlá, ale neplánuješ další kapitolku, k této povídce nemůžu se už dočkat další kapitolkyyy :-D

11 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 4. února 2008 v 22:43 | Reagovat

krásná povídka, fakt upe supr, kdy plánuješ další?

12 Lali Lali | 10. února 2008 v 11:47 | Reagovat

Parádní kapitolka!! Honem další!!! Máš skvělej blog ;°)

13 Jenny Jenny | Web | 17. února 2008 v 17:01 | Reagovat

Božíííí! Jako Brumla byl hustej=D=D A jsem děsně zvědavá na tu soutěž! Takže jdu na další kapču

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama