IV. kapitolka

30. prosince 2007 v 11:50 | Markki |  °°Láska vs. zlo°°
A je na světě pokračování k povídce Friendship or love...:))Doufám, že se bude líbit...:)
Na týhle kapitolce jsem se celkem vyřádila, tak budu moc ráda, když mi napíšete nějaký ten komentík...:))
a teď už nebudu otravovat...mějte se krásně...pa Markki

Čtvrtá kapitola: Nová image Filche
Po obědě se všechny dívky vydaly do společenské místnosti. Pohodlně se rozvalily do svých oblíbených křesel a pozorovaly běsnící živly za okny.
"Bezva počasí, co?"okomentovala to Alex a zabořila se ještě víc do křesla.
"To teda! Lepší to být fakt nemohlo," prohlásila ironicky Lil.
"Za chvíli to bude pryč," ujistila je Katy. "Jenom přeháňka!"
"Která trvá už přes čtyři hodiny? Jasně, jenom přeháňka!"ušklíbla se Alex na kamarádku.
"Přesně!Přeháňka!Musíš zapojit trochu optimismu, milá kamarádko!"poučila ji Katie chytře.
"Já jsem zapojila realismus!A to mi celkem stačí,"odvětila Alex.
"V tom případě se nediv, že pořád prší!"pokračovala v hádce Katy.
"No, jasně!Určitě kdybych si jenom pomyslela, že pršet přestane, tak mi příroda vyhoví a podmínky zčista jasna budou jako na famfrpál, co?"odfrkla si ironicky Lex.
"Jo!Přesně tak!"přisvědčila Katy, i když očividně neměla ani tucha, jaké počasí je pro famfrpál ideální. "Ale ten tvůj pohled na svět přes černej závoj moc nikomu nepomůže, víš?"pošklebovala se černovláska. Alex už už jí chtěla něco odseknout, ale v tom…
"Opovaž se něco říct!"zavrčela Lily a s nebezpečně přimhouřenýma očima ukázala na Alex. "To se vážně chcete bavit o počasí?"rozhodila nevěřícně rukama. Dívky si vyměnily pohled.
"My se bavily o počasí?"zeptala se Katie a podívala se na svojí hnědovlasou kamarádku. Alex jen pokrčila rameny a otočila se na Lily. Chvilku na sebe všechny zíraly načež se hlasitě rozesmály.
"To snad není možný!Vy se tady hádáte a ani nevíte o čem,"chechtala se Lily.
"S někým se hádat musím, když tu není Black,"prohlásila Alex, ale nejspíš to neměla říkat.
"Ale my o vlku a vlk za portrétem,"ušklíbla se Lily popuzeně.
Poberti byli promočení na kost, ale přesto se zubili na celé kolo. Plácli sebou na pohovku vedle dívek a snažili se utěšit smích a zrychlený dech vrátit do normálu. Dívky si vyměnily zmatený pohled, ale než se stačily na něco zeptat nebo je vypakovat z JEJICH pohovky, někdo rozzuřeně otevřel portrét Buclaté dámy a pořádně jím za sebou práskl, až se zvenčí ozval 'melodický' hlásek obyvatelky obrazu.
V místnosti rázem nastalo hrobové ticho. Načež se ozvalo hlasité bublání, jak se studenti snažili zadržet smích. Lily a Katie, které měly výhled na příchozího se začaly podivně dusit. Katie vyskočila na nohy a vyhrabala z tašky kapesník a zabořila do něj obličej, aby nebylo vidět jak se směje. Lily zrudla a oči se jí začaly lesknout od potlačovaného smíchu. Alex se na kamarádky nechápavě podívala, přejela pohledem přes Siriuse, který seděl vedle ní a tvářil se jako nevinnost sama, na Jamese s Remem, kteří se tiše chechtali, přes Petra, který se tvářil vystrašeně, až se otočila na nově příchozího. Když ho spatřila vyskočila vylekaně na nohy a udělala několik kroků vzad, ale jaksi zapomněla, že stojí na pohovce a plácla sebou na zem. Její kamarádky i Poberti se už ani nesnažili zadržet smích a začali se chechtat naplno. Alex se za pomoci Siriuse rychle vyškrábala na nohy a otočila se. Musela se štípnout, aby si byla jistá, že se jí to nezdá.
Před nimi stál postrach školy, ale v tuhle chvíli by to do něj nejspíš nikdo neřekl. Školník Filch měl místo svých propelichaných dlouhých hnědých vlasů na hlavě něco, co na první pohled vypadalo, jako štětka do záchoda, ale při bližším zkoumání jste mohli zjistit, že to je jen nepovedený pokus o pankáč. Místo svého všude přítomného smradlavého kožichu z myších kůží si 'oblékl' (nedobrovolně, samozřejmě) černé obtáhlé kalhoty a roztrhané tílko. Celou vizáží připomínal spíš nepovedeného křížence metrosexuála a emaře. U nohou se mu pletlo něco co se jen s hodně velkou nadsázkou dalo považovat za paní Norrisovou. Vypadala jako, že do ní někdo pustil elektrický proud a srst měla zářivě zelenou. Filch se dobelhal až k místu kde seděli Poberti a dívky. Tvářil se přitom dost nebezpečně. Kluci se přestali tlemit a zatvářili se jako andílci. Už jenom ta svatozář chyběla.
"Vy…vy…vy jedni parchanti nevychovaný!"soptil Filch a snažil se Jamese chytit pod krkem, ale vzhledem tomu, že sám byl asi o hlavu a půl menší, tak se mu to moc nedařilo.
"Za tohle vás vyloučí!O to se osobně postarám!"vyhrožoval sípavým hlasem 'emař'.
"Ale my jsme nic neudělali,"prohlásil nevinně Sirius. "Stalo se snad něco?"zeptal se s hranou zvědavostí a všichni jeho spolužáci vyprskli smíchy, ale když se na ně školník otočil, přepadla je všechny 'náhodná' kašlová epidemie.
"Jestli se něco stalo?!A to si myslíš, že ti budu věřit, že v tom nemáš prsty?!Vím, že jste to byli vy!Nikdo jinej by ti to nikdy nedovolil!"zahřměl, až z něj šel strach.
"Ale my jsme byli celou dobu tady!"hájil se James a znělo to docela přesvědčivě až na vodu odkapávající mu ze školního hábitu i černých rozčepýřených vlasů.
"Vážně?"povytáhl své 'trochu' upravené obočí. "Tak mi řekněte jak je možný, že vypadáte jako by jste právě vylezli z bazénu?Nebo přišli zvenčí!"dodal a vítězně se při tom zašklebil, byl si jistý, že vyhrál. A i kluci si vyměnili znepokojené pohledy.
"Ale oni opravdu byli tady,"ozvala se Alex klidně a všechny pohledy v místnosti se stočili na ni. Sirius s Jamesem na ní vyvalili oči a vyměnili si překvapený pohled. Filchovi zmrzl úsměv na rtech. "A pokud jde o tu vodu, tak na stačí obyčejné Vodní zaklínadlo, víte?"vytáhla hůlku a napodobila pohyb jako při kouzlení. Z hůlky jí vytrysklo pár rudých jisker až školník vyděšeně o pár kroků couvl.
"Cože?"zarazil se. "Co si to dovoluješ?!Takhle drzá a ještě lže!Moc dobře víš, že to není pravda!Jsi s nima spolčená!"vykřikl skoro hystericky a ukázal na ní třesoucím se prstem. "Postarám se o to, aby vyhodili i tebe!Každého kdo si dovolí mi lhát!!"
"Ale ona je to pravda!"přisvědčila Lily a všechny tři dívky začaly spřádat svou vlastní verzi. Kluci jim mohli děkovat za jejich schopnost rychlého vymýšlení alibi.
"Jo!Přesně tak!Hned po obědě přišli sem a jsou tu do teď!A mokrý jsou proto, že se tady Alex s Lily trošku neudržely,"prohlásila Katie přesvědčivě, kamarádky na ní vrhly varovný pohled, ale nakonec stejně jako Poberti horlivě přikyvovaly. Filch sklapl a začal se rozhlížet po společence. Všichni jejich spolužáci taktéž kývali hlavou na znamení, že mluví pravdu. Filch je všechny přejel pohledem, zařval na ně ještě několik výhružek a nakonec se rozzuřeně vybelhal ven.
Jakmile se za ním zaklaply dveře ozval se ze společenské místnosti hurónský řev. Všichni chtěli okamžitě poblahopřát Pobertům, ale to by se nesměl zvenčí ozvat stejně hlasitý smích, jako před tím ze vnitř, až na to, že tenhle patřil pouze jedné osobě.
"CHÁÁÁ- CHACHÁÁÁ!"smála se Buclaté dáma a prstem si ukazovala na Filche.
"DRŽ HUBU!"zařval do běla rozzuřený školník. A celá společenská místnost vybuchla v neutichající smích.
Když se všichni uklidnili, začalo se slavit. Podle mnohých tohle byl nejlepší vtípek na Filchovu adresu za posledních deset let. A to stálo za pořádnou pařbu. Všichni Pobertům potřásli rukou a hluboce se jim klaněli. Pár studentů obstaralo jídlo a pití, které vysomrovali u domácích skřítků. Sirius s Jamesem se nabídli, že něco přinesou, ale ostatní je odmítli pustit. Mokré oblečení si vysušili jednoduchým mávnutím hůlky.
Po řádných gratulacích se Poberti otočili zpět na dívky.
"No…Tohle se vám fakt povedlo!"prohlásila Alex a otřela si slzy smíchu. Kluci si vyměnili překvapený pohled. Čekali, že budou naštvané, protože porušili školní řád a ony je místo toho vysekají z průšvihu a pak se ještě smějí.
"To teda jo!Fakt bomba!"rozesmála se Lily a opřela se rukou o Jamesovo rameno. James se překvapeně usmál a nejdřív se podíval na Lily, pak na ruku na svém rameni a pak zase na Lily. Dívka si jeho pohledu všimla a rychle s rukou ucukla a trochu rozpačitě se na něj usmála a James jí úsměv oplatil.
"Chtěli jsme vám poděkovat,"ozval se trochu nervózně Sirius. Dívky si vyměnily nechápavý pohled.
"Za co?"zeptala se Kat.
"Zato, že jste nás z toho vysekaly,"připomněl jim rozpačitě Remus.
"Jo. Místo oslavy jsme taky mohli leštit poháry v Síni slávy,"poznamenal James znechuceně, když si představil, jak smívá tu stoletou špínu. "Fakt dík, holky!"
"V pohodě!To nic nebylo,"usmála se Lily.
"Proč myslíš, že by jste leštili poháry v Síni slávy?"zeptala se Alex.
"Vždycky, když nám dává trest McGonagalová, tak je leštíme,"pokrčil rameny Sirius nezaujatě.
"Vždyť říkal, že vás vyloučí a ne, že budete leštit poháry…?"
"To říká vždycky! Vždycky nás vede za Brumbálem, ale před chrličem zjistí, že nezná heslo, tak nás vezme k McGonagalce, snaží se jí přesvědčit, aby nás vyloučila, ale ona nám dá vždycky jenom trest. A vždycky ten samej!"postěžoval si plačtivě Sirius. Všichni se zasmáli a šli si společně pro něco k pití. Sirius s Jamesem si vzali každý láhev Ohnivé whisky, Katie a Remus skleničku medoviny a Alex s Lily Máslový ležák.
"Tak na co?"zeptal se Sirius a slavnostně zvedl svoji láhev do vzduchu.
"Na Filche!"řekla Alex. " A na jeho novou image!!"zasmála se a udělala totéž co Sirius. Všichni se uchechtli a napodobili jí. Přiťukli si a každý si lokl. Kluci se zašklebili, když jim pálivá tekutina protékala hrdlem a holky s Remem se jejich ksichtům chechtali.
Všichni se dobře bavili. V místnosti vládla uvolněná atmosféra a všichni se společně smáli, povídali si nebo tančili. Dívky celou dobu zůstávaly s Poberty.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která moje povídka se vám nejvíc zamlouvá?

Friendship or love 52.5% (94)
Láska vs. zlo 19% (34)
Temný náznak noci 17.9% (32)
Obraz skutečnosti 3.9% (7)
Žádná 6.7% (12)

Komentáře

1 Kájja Kájja | 30. prosince 2007 v 12:31 | Reagovat

Fakt úžasný smála jsem se od začátku do konce

2 Nikky Nikky | Web | 30. prosince 2007 v 13:42 | Reagovat

:D No super, hele:D:D smála jsme s ejkao o život a prostě:D OMG:D jak muze nekdo vymyslet takovy hovadiny, Filch za pankacsky emo:D..;):D To bylo geniální  ajak je s toho holky vysekaly:)))... Jsme nemohla..rychle další:D nějak jsem si tvůj blog oblíbila a furt sem lezu, jestli si něco nepřidala:):D... Tak mi udělej radost:))

3 medea medea | Web | 30. prosince 2007 v 16:59 | Reagovat

Moc pekne.....;-] tesim se na  dalsi

4 LiZinKa LiZinKa | 30. prosince 2007 v 21:33 | Reagovat

super...velmi sa mi to paci..len tak dalej:)....som zvedava na dalie kapitoly..uz sa tesim:))

5 wisty wisty | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 13:42 | Reagovat

ju, fakt super!! tak šup šup další!

6 Margaritka Margaritka | E-mail | 10. srpna 2008 v 18:28 | Reagovat

Tak to je fakt bomba stašně sem se u toho nasmála,fakt super:D:D:D:D:):):-):-D

7 Moony Moony | Web | 14. října 2008 v 19:50 | Reagovat

tak to je husté... Filch jako emař:D:D no tě bůh to bych chtěla vidět:D ale je fakt povedená kapitolka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama