II. kapitola

23. prosince 2007 v 18:12 | Markki |  °°Láska vs. zlo°°
Nazdárek, lidičky!!:))tak jsem tady zas, tentokrát s druhou kapitolkou k povídce Láska vs. zlo... :))Doufám, že se vám bude líbít a opět chci požádat o komentíky....Prosím, každý kdo se tady staví a bude si číst moje povídky, ať mi písne aspoň jeden kratičkej komentářík...:))vždycky mě to dokáže zvednout náladu a jeden malej komentík jako dárek k Vánocům vás nezabije, no ne?:))

Druhá kapitola: Slavnostní večeře
V Prasinkách společně nastoupili do kočáru, který se hned po zabouchnutí dveří rozjel.
Alex věděla, jak je to možné.Viděla testrály.Jako jediná z jejich 'party'!Aspoň si to myslela.
Nebyla totiž sama, kdo tato podivuhodná zvířata spatřil.Tím druhým člověkem byl Sirius.
Jak se přibližovala ke kočárům, začala zvířata pomalu rozeznávat.Ještě minulý rok je neviděla, ale přesto věděla, co se stalo. Vzpomněla si, jak se učila na NKÚ na Péči o kouzelnické tvory a byla tam zmínka i o černých koních s křídly: 'Testrály je možné spatřit, jen pokud jste viděl(a) umírat člověka.'
Viděla umírat jejich služku.Zabila jí Alexinina vlastní matka.Nenáviděla ji za to!!! Jenifer byla jediná, s kterou si 'doma' rozuměla.Občas si spolu zašly na oběd, popovídat si.
Ale teď je mrtvá.Ani nevěděla proč.Proč ji matka zabila? Byla jediným člověkem, kvůli kterému zůstávala v tom domě, kterému musela 17 let říkat domov.Už se tam nikdy nevrátí. Nemá důvod. A ani kdyby měla, nemohla by se vrátit. Skončila by jako Jeny. Věděla to. Nikomu to neřekla. Ani Lily.
Už všichni, až na Alex a Siriuse nastoupili. Sirius pozoroval hnědovlásku, jak se dívá, pro ostatní, do blba, ale on věděl, že pozoruje testrály. Poznal to na ní. Stála tam asi půl minuty. Poté se prudce otočila, jenže nevěděla, že těsně za ní stojí Sirius.Vrazila do něj a nebýt Siriovy rychlé reakce, skácela by se na zem.Místo toho ji Sirius svíral ve svém mužném náručí.
Na malý okamžik si hleděli do očí. Sirius v nich viděl něco, co ještě nikdy v životě u Alex neviděl.Slzy.V tu chvíli mu přišla strašně bezbranná, zranitelná….Nepřál si nic jiného, než aby ji už navždy mohl svírat v náručí. Ochranitelský cit se v něm probudil znenadání. Alex se mu ovšem poté, co se vzpamatovala, vysmekla se a rychle nastoupila do kočáru.
Věděl, že musela vidět někoho umírat a nejspíš to bylo někdy o prázdninách. V tu chvíli ho napadlo, že spolu mají opravdu hodně společného.
Po zabouchnutí dveří se kočár okamžitě rozjel. Asi za 10 minut už seděli u Nebelvírského stolu a čekali, až dorazí prváci, aby mohlo začít zařazování. Seděli pohromadě, což způsobilo, že na ně skoro všichni studenti i pár učitelů nedůvěřivě pokukovali.Ono vidět Lily Evansovou a Jamese Pottera, jak si spolu povídají a smějí se, je pro většinu lidí stejně ujeté, jako kdyby přišel Voldemort a začal rozdávat neotrávená lízátka.A podobně je to i u Alex a Siriuse. Většinou na sebe křičeli a nadávali si. Teda vlastně většinou křičela Alex a Lily.James se Siriusem je jen pošťuchovali, ale nakonec je vždycky poslechli.James proto, že byl do Lily blázen už od prvního ročníku a Sirius proto, že….vlastně ani nevěděl proč. Alex byla jediná holka, která na něj měla vliv, a která ho dokázala přimět téměř k čemukoli. Něco k ní cítil, ale nechtěl si to přiznat. Nechtěl si přiznat, že by mohl mít rád tu drzou holku, s kterou se pořád hádal a nikdy s ní neprohodil jediné milé slůvko. Až teď.
Vchod do Velké síně se otevřel a dovnitř vešli vystrašení prvňáci v čele s profesorkou McGonagalovou.
"Sakra! Nezdá se vám, že je těch prcků čím dál, tím víc?" zaskuhral Sirius.
"Hmm.Taky by si ten blbej klobouk mohl trochu pospíšit," nadával James.
Oba dva vypadali, že každou chvilku hlady začnou okusovat stůl.
"Tak tedy! Vítejte v Bradavicích!" promluvil Brumbál a v síni se rázem rozhostilo naprosté ticho. "Předem bych vás chtěl, jako každý rok, upozornit na několik věcí. Opakuji to pro nové studenty, ale možná by nebylo na škodu, kdyby poslouchali i ostatní."
Brumbál přejel pohledem celou Velkou síň a očima se zastavil na Jamesovi a Siriusovi.
"Za prvé, vstup do Temného lesa je VŠEM studentům přísně zakázán,"pohledem stále propaloval Jamese a Siriuse, kteří se na sebe spiklenecky ušklíbli. "Dále, náš školník pan Filch…."
Pro staré studenty jakoby někdo vypnul zvuk. Všichni se jen modlili, aby se konečně objevilo jídlo a oni mohli zaplnit prázdné žaludky.
"….a nyní vám přeji dobrou chuť," mávl Brumbál rukou a na stolech se objevily ty nejlepší pochoutky ze skřítčí kuchyně.
"Konečně!!" vydechli všichni Pobertové najednou.
Večeře proběhla relativně v klidu, ale jakmile ze stolů zmizely všechny pochoutky, a Brumbál jim popřál dobrou noc, ozval se Sirius: "Hele, Dvanácteráku?Neměl bys jít obeznámit prefekty, jaký jsou hesla a tak?" zakřenil se.
"Proč bych to jako dělal?" odpověděl mu James otázkou. Lily byla poněkud chápavější. Vykulila na Jamese oči a jenom otvírala a zase zavírala pusu jako ryba na suchu.
"No tak třeba proto,že se ti někde na dně kufru válí takovej malilinkej odznáček,"zvedl Sirius palec a ukazováček, "a jestli jsi si nevšiml, tak na něm je napsáno, poměrně velkým písmem-PRIMUS," dobíral si ho Tichošlápek. James vystřelil na nohy jakoby ho štípla do zadku vosa.
"Do prdele, sakra, já sem deb-,"procvičování Jamesova slovníku sprostých slov přerušila Lily.
"Ty jsi PRIMUS?!" zaječela Lily skoro hystericky.
"Jo!!"odsekl nepřítomně a rozhlížel se, jestli někde neuvidí někoho, komu by mohl říct hesla. "Sakra!Už jsem tam měl být! Doufám,že jim to všechno řekl ten druhej primus, jinak je to v pr-"
"Tak to tě musím zklamat, Pottere. Protože pokud vím, tak tam Lily ještě nebyla," odpověděla mu Alex pobaveně. Musela se hodně přemáhat, aby se nerozesmála nahlas. To Sirius, Katie, Remus a Peter si s tím hlavu rozhodně nelámali a rozřehtali se naplno.
"A sakra," vydechla Lil, jakoby si teprve teď uvědomila, že se jí to také týká. Popadla Jamese za košili a vytáhla ho z Velké síně.
"Tak to bylo dobrý," prohlásila Alex a sesunula se na lavici pod sebou. Ostatní jí museli dát za pravdu.Ti dva vypadali….přinejmenším zajímavě.Lily táhla Jamese za kravatu ven ze síně s tváří úplně rudou a James za ní v předklonu běžel jako pejsek za svým páníčkem.
"Jo, jo!! Vypadali manželé po dvaceti letech," Sirius se svalil vedle Alex, protože pod salvou smíchu se neudržel na nohou.
"Kdyby tě slyšel James, tak si můžeš jít kopat hrobeček, kamaráde," oznámil mu Remus pobaveně.
"Škoda, že tu není," povzdechla si naoko Alex, "aspoň by byl klid." Smála se mu a rychle uskočila Katie za záda. "Bojim, bojim!" vysmívala se dál Siriusovi, který se ji snažil chytit. Ale měl smůlu, protože mezi ním a Alex stála vyděšená Katie. Remus s Petrem se sotva drželi na nohou.
"Pomooooc!!!!!!!" zaječela Katie, když se o ni začali přetahovat, a vytrhla se jim ze sevření.
Alex vyděšeně vykulila oči a otočila se na kamarádku. Její pohled naznačoval dvě slova. 'Ty zrádče!'Katie se jen ušklíbla a nastrouhala jí zlomyslně mrkvičku. Tmavovláska zdrhla, takže mezi nimi nebylo vůbec nic a Sirius se tvářil poněkud….ehm….mlsně?
"A sakra,"zaklela Alex. Bylo jí víc než jasné, že tohle nedopadne dobře. 'Co teď?-Tak to fakt netušim.- Mysli Breantnová!- Tak jo.-Mohla bych třeba-Utéct?-Jasně! Utéct!" pomyslela si a rychle vzala nohy na ramena. Jenže problém byl v tom, že se Black vydal za ní a Alex musela uznat, že neběhá zrovna nejpomaleji.
Na posledním schodišti těsně před Buclatou dámou si Alex uvědomila, že vlastně nezná heslo. 'Tak to sem v pr- Nebuď sprostá!' ozval se vnitřní hlásek v tu nejméně vhodnou chvíli. Měla štěstí. Zrovna do společenky mířili i James s Lily.
"HESLO?" zaječela na dvojici.
"Střídmost," odpověděli oba zaskočeně. Obraz se otevřel a Alex rychlostí blesku za sebou zase zavřela.
"Co jí je?" nechápala Lil počínání nejlepší kamarádky. V tu chvíli se na schodišti objevil Sirius.
"Střídmost,"uchechtl se James, jakmile uviděl rozběsněného kamaráda. Sirius bezeslova proběhl portrétem a hlasitě za sebou třískl.
"Ajaj!Zajímalo by mě, co mu udělala…." zasmála se Lily, když za sebou Sirius rozzuřeně práskl portrétem, až se Buclatá dáma pohoršeně zavrtěla.
"To mě taky! Pojď, třeba se to dozvíme." usmál se James a přidržel Lily otevřený portrét ( asi mu došlo, co Lil myslela, tím 'hotovej gentleman'J
První, co viděli, jakmile vešli do společenky, byl Sirius rozplácnutý na zemi a snažící se vyhrabat na nohy. Po deseti krocích zjistili, proč vlastně vytírá podlahu. Alex stála ve dveřích dívčích ložnic, no, stála, spíš se opírala o futra, aby neupadla a tekly jí slzy smíchu. Pod ní byla místo schodů, skluzavka.
"Smůla, kamaráde," lámal se smíchy James.
"Nechtěl bys mi radši pomoct?" zavrčel Tichošlápek, který se snažil vymotat ze svého hábitu.
"A víš, že ani ne?"
"Ty…," to už Sirius nedořekl,protože…
"Počkej , Evansová!"
Dívka se kolem nich protáhla a vyběhla schody. James se rozběhl za ní.
"Áááááááááá!Sakra!" zaklel . Následoval kamaráda a holky se mohly umlátit. No, vlastně ne jenom holky. Celá společenská místnost se zájmem celou scénku pozorovala. Sirius (už se mu podařilo vstát) v záchvatu smíchu zakopl o schod a rozplácl se vedle Jamese.
"Sakra!!" zakleli James i Siri unisono, když se konečně, za všeobecného povyku, vyhrabali na nohy a po děvčatech nebylo ani stopy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 juju juju | 23. prosince 2007 v 18:59 | Reagovat

Supr...:-*

2 Kájja Kájja | 24. prosince 2007 v 9:32 | Reagovat

Hezkýýýý...

3 LiZinKa LiZinKa | 24. prosince 2007 v 16:17 | Reagovat

super:))

4 markki markki | 27. prosince 2007 v 12:06 | Reagovat

děkuju..:))

5 týna týna | 29. prosince 2007 v 0:27 | Reagovat

super

6 Jenny Jenny | Web | 17. února 2008 v 17:47 | Reagovat

To bylo božíííí=D=D Hlavně ten konec, to se ti fakt povedlo=D Fakt super!

7 Moony Moony | Web | 14. října 2008 v 19:43 | Reagovat

tý jo.... te konec:-* super...:)

8 bláňa bláňa | Web | 29. ledna 2009 v 20:09 | Reagovat

dobry

9 Jaune Jaune | Web | 6. července 2009 v 16:50 | Reagovat

:D dobrý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.